Берое с класика над Черно море насред Варна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Две резерви бележат за първа победа на старозагорци в морската столица от 14 г. насам

Берое постигна първа победа над Черно море във Варна от 12 май 2001 г. насам, след като се наложи с 3:0 в последния мач от XIV кръг на „А” група.

Старозагорци спечелиха заслужено, разписвайки се по веднъж преди и след почивката. Спас Делев се превърна в асистент за две от попаденията, като първо подаде на Неманя Милисавлевич за откриването на резултата в 28-ата минута.

След паузата отново той асистира на резервата Евертън Джилио-Том, който вкара секунди след влизането си на терена за 2:0, а след това се контузи и бе принудително заменен. Крайното 3:0 пък оформи заменилият го Исмаил Иса.

Иначе мачът започна равностойно, но постепенно Берое овладя инициативата. В 28-ата минута гостите направиха отлична триходова атака. Георги Динков подаде към Спас Делев в пеналта, а той видя връхлитащия Милисавлевич и му подаде. Сърбинът финтира Кулибали и с мощен шут разстреля Китанов от десетина метра за 1:0.

При този резултат дойде почивката, а след нея бе извършена смяна в строя на „моряците”. Андреас Васев замени Симеон Райков и центрира още в 48-ата минута, когато Черно море пропусна най-чистото си положение. Тогава Стенио засече топката с глава, но тя срещна гредата, а после Кулибали не можа да вкара от непосредствена близост.

Десет минути по-късно Берое нанесе своя втори и решителен удар. Резервата Том, който влезе на терена в 57-ата, се разписа в 59-ата с буквално второто си докосване до топката. Той бе изведен в коридор от Спас Делев в пеналта и с плътен удар по диагонала не остави шансове на Китанов – 2:0.

В 79-ата минута обаче Том получи удар в лицето от Кулибали и трябваше да напусне терена на носилка с кръв по лицето.

До края „моряците” се опитаха да отговорят, но Благой Макенджиев направи две добри спасявания, а в даденото от рефера 5-минутно продължение на срещата дойде ред и на Исмаил Иса да се разпише.

Нападателят, който замени контузилия се Том, първо пропусна една добра възможност, ала в 93-ата минута нямаше как да сбърка след чудесен пас на Георги Андонов - 3:0.

Така Берое постигна трета победа на нула в последните четири кръга. Благодарение на нея старозагорци вече имат 23 точки в актива си и изостват само с една от втория Литекс, заемайки четвъртата позиция. Черно море пък остана с 18 точки от 14 мача.