Астана на Мъри отмъкна точка и от Атлетико (ВИДЕО)

Гостите уцелиха две греди

ФК Астана и Атлетико Мадрид завършиха при 0:0 в двубой от група "С" на Шампионска лига. Така казахстанският тим, който е воден от Станимир Стоилов, спечели втора точка от първите четири мача в тази фаза.

Домакините имаха и солидна доза късмет в срещата. Мадридският гранд удари две греди и имаше добри положения да отбележи. Отборът на българския специалист като цяло показа много по-добра игра от срещата преди две седмици в испанската столица, когато загуби 0:4.

Астана опита да наложи натиск в началото и в шестата минута Шомко стреля опасно, но Ян Облак спаси.

В 32-ата минута легендата Фернандо Торес бе изключително близо до 100-ия си гол в Европа за Атлетико. Той получи добър пас от Хуанфран, но с малко не намери очертанията на вратата.

В 45-ата минута Коке изпълни пряк свободен удар и уцели гредата.

През втората част и Антоан Гризман с удар от разстояние намери гредата.

С точката мадридският тим поне временно излезе начело на групата, а Астана са последни.

Сега на Мъри и компания предстои решителен последен мач от първенството. При победа над Актобе, тимът ще спечели втората си шампионска титла в историята.

Астана: Ерич, Аничич, Б.Илич, Постников, Шомко, Максимович, Кетевоама, Мужиков, Каняс, Джолчиев.

Атлетико М: Облак, Години, Сикера, Хуанфран, Хименес, Тиаго, Коке, Гриезман, Габи, Саул Нигес, Торес.