Мариан Хоса спаси Чикаго при визитата в Едмънтън

Резултатите от НХЛ

Словакът Мариан Хоса вкара 1:08 минута след началото на продължението, за да донесе победата на шампиона Чикаго при визитата на Едмънтън в среща от редовния сезон на НХЛ. Чикаго спечели с 4:3, а с основна заслуга за това беше Артьоми Панарин. 24-годишният руснак отбеляза гол и асистира за други два, включително и за победния на Хоса. Панарин беше точен в 15-ата минута на втората, когато направи резултата 2:0 в полза на гостите. Преди това се беше разписал Дънкан Кийт.

Малко след гола на Панарин Едмънтън намали на 1:2 чрез Джордан Еберле. Беноа Пуло изравни четири минути след началото на третата част, а до края двата тима си размениха по още един гол чрез Андрю Шоу за гостите и Леон Драйсати за домакините.

30 секунди преди Хоса да отбележи победния гол вратарят на гостите Кори Крауфорд направи изключително спасяване с лявата си ръка, с което не позволи на Едмънтън да вземе победата.

Продължение беше нужно, за да се определи и победителят в срещата между Детройт и Вашингтон. Евгени Кузнецов беше точен за столичани 45 секунди след началото на продължението, с което донесе победата на тима си с 2:1.

Другите два гола в мача паднаха още в откриващите 10 минути на срещата. Дилан Ларкин реализира за Детройт в третата минута, а Джъстин Уилямс изравни при числено превъзходство за Вашингтон малко по-късно.

До края на срещата двамата вратари имаха доста работа, но се справиха подобаващо. Брейдън Холтби отрази 26 удара на домакините, докато Петър Мразик спаси 27 шута от страна на столичани.

В последната среща от вечерта Уинипег спечели канадското дерби с Ванкувър с 4:1.
Марк Шайфеле и Дрю Стафорд бяха героите за Уинипег, след като и двамата реализираха по две попадения.

Шайфеле откри резултата в шестата минута, а в седмата минута на втората част Даниел Седин изравни за Ванкувър. Дрю Стафорд обаче даде нов аванс на домакините до края на втората третина, а с нови голове първо на Шайфеле, а след това и на Стафорд в последните 3 минути от мача домакините стигнаха до деветата си победа за сезона.