2. Други спортове
  3. И младежкият ни национален отбор разби Косово на Балканското по хандбал в Габрово

Категоричен успех с 9 гола разлика записаха младежките ни национали на Балканското първенство по хандбал, което се провежда в зала „Орловец” в Габрово

Категоричен успех с  9 гола разлика записаха младежките ни национали на Балканското първенство по хандбал, което се провежда в зала „Орловец” в Габрово. Още от първите минути нашите натиснаха съперника и поведоха с 4:0. До края на полувремето хандбалистите ни владеха напълно контрола над топката и водеха играта. Мотивирани и играещи стабилно, както в защита , така и в нападение се оттеглиха на почивка при резултат 18:11.  През втората част картината на терена не се промени и първия успех на младите „лъвчета” дойде след  32:23. Така, водените от Йордан Димитров записаха загуба (вчера от Македония) и победа от началото на шампионата.  Отличен мач за нашите направи вратаря Ерсин Хюсеин, който спаси 3 дузпи и отрази няколко сигурни попадения. Най-резултатни за България приключиха Делян Илиев със 7 гола  и Мартин Тодоров с 6.
Утре е последната среща срещу Румъния, които имат две победи и според специалистите са с най-големи шансове за спечелване на титлата.

По-рано националния отбор / девойки до 17години/ разгроми Косово с 29:19 (14:8) и вече има две победи на шампионата, след като вчера убедително победи Македония. В днешния двубой водените от Николай Начев хандбалистки бяха с няколко класи над съперника и заслужено се поздравиха с успеха. Утре предстои последния мач срещу фаворита от Румъния, които също са с две победи от два мача. За България с най-много голове завършиха Гергана Грозданова с 8 и Габриела Георгиева със 7.