2. Баскетбол
  3. Берое нанесе пета загуба на Левски 2014 в НБЛ

Берое нанесе пета загуба на Левски 2014 в НБЛ

Берое не даде шанс на Левски 2014 в последните минути и спечели с 80:70.

Серия от 14:0 в началото на последната четвърт на мача осигури успеха на старозагорци. Три тройки на Тенчо Тенчев и една на Деян Карамфилов сложиха началото на силната серия на беройци. До края на срещата те не допуснаха обрат. Преди това домакините водеха с 9 точки до почивката, но през третата част играчите на Николай Господинов успяха да изравнят за 58:58, когато дойдоха силните минути на Тенчев.

Възпитаниците на Любомир Минчев записаха пети успех в шампионата, докато за "сините" това е пета загуба.

Робърт Мур и Тихомир Желев бяха най-резултатни за успеха с по 15 точки, като бългаинът направи и 5 асистенции, С 13 точки и 4 от 6 успешни опита от тройката се отличи Тенчо Тенчев. Станислав Ваклинов също изигра силен мач и записа дабъл дабъл - 12 точки и 12 борби.

За гостите от София капитанът Павлин Иванов и Христо Николов записаха по 18 точки. Гларуса хвана и 10 борби. Със 17 точки се отчете Алекс Симеонов.