2. - Други
  3. Розенборг спечели 9-а Купа на Норвегия в своята история

Розенборг спечели 9-а Купа на Норвегия в своята история

Розенборг спечели Купата на Норвегия за 9-и път в своята история, след като на финала на стадион "Улевол" в Осло се наложи с 2:0 над Сарпсборг.

Розенборг спечели Купата на Норвегия за 9-и път в своята история, след като на финала на стадион "Улевол" в Осло се наложи с 2:0 над Сарпсборг. И двете попадения бяха реализирани преди почивката, като техни автори станаха Пал Андре Хеланд в 22-ата минута и Майк Йенсен в 40-ата.

Розенборг записва и дубъл, тъй като преди две седмици триумфира и като шампион на страната. "Черно-белите" бяха сочени за фаворити преди мача и логично победиха. За последен път те играха на финала за Купата на страната през 2013 година, когато бяха сразени с 4:2 от Молде.

Тази купа е и първа за тях от 2003-а година насам. Грешка на Брайън Зайц позволи на Хеланд да открие резултата, а малко след това същият този Зайц можеше да изравни. Пак загубена от него топка предизвика контра на Микаел Дорсин, който пък подаде на Йенсен за 2:0 пет минути преди края на първото полувреме.