3. Във взривоопасна обстановка в Перник ЦСКА завърши есента във "В" група с класика срещу Миньоро (ВИДЕО)

Двубоят ни върна в 90-те години на миналия век, червените фенове едва не прекратиха мача

В крайно враждебна и взривоопасна обстановка в Перник ЦСКА постигна 16-ата си поредна победа в 16-ия си, последен есенен мач в Югозападната „В” група. „Червените” с лекота победиха Миньор с 3:0 след попадения на Николай Цветков (26’), Преслав Йорданов (49’) и на Момчил Цветанов (69’).

Но както обикновено в Перник се случва, по-интересно бе на трибуните. Напрежението взе връх в края на мача, когато двете агитки направиха опит да пробият оградите, най-вече тези на ЦСКА, и да се сбият помежду си. За щастие, напрежението утихна след намесата на полицията и до сериозни инциденти не се стигна.

Червените изравниха свой рекорд от есента на 2002 година. Тогава тимът, воден от Стойчо Младенов, записа само успехи във всичките си 13 шампионатни срещи от първия полусезон. Головата разлика на червените бе 35:5, като в състава бе настоящият старши треньор Христо Янев, а водещ реализатор бе Велизар Димитров. Ицо днес се върна в Перник, след като през изминалия шампионат води именно жълто-черните -от януари до края на сезона.

Още в началото гъст жълт тим покри терена на „Стадиона на мира”, а в 3-ата минута бе и първата разправия, предизвикана от остро влизане на футболист на Миньор. Най-деен в спречкванията беше Виктор Софрониев от състава на домакините, който впоследствие беше изгонен.

В 7-ата минута при неоснователни претенции на домакините за дузпа полетяха и бутилки от трибуните, а в 9-ата Ганчев влезе с бутоните напред срещу Райчев и двата отбора едва не стигнаха до бой. Видяха се дори ритници.

През второто полувреме Ганчев продължи да бъде много по-агресивен без топка, но неадекватният рефер така и не го изгони. Фрапиращо бе, че за ритник срещу вратаря Господинов без топка нападателят на Миньор не видя червения цвят. А по-рано реферът се обърка като не го изгони за втори жълт картон, след като си бе записал друго име в тефтерчето.

Отделно от това, Миньор игра от 50-ата минута с човек по-малко за втори жълт картон на другия грубиян Софрониев. Тогава резултатът вече бе 0:2.

Най-футболните моменти на „Стадиона на мира” демонстрира Момчил Цветанов, който ознаменува добрата си игра с гол в 69-ата минута, точно преди да бъде заменен. Крилото се отличи и с асистенция за първото попадение, дело на Николай Цветков.

ЦСКА беше далеч по-добрият отбор, докато защитата на Миньор беше крайно неориентирана и некоординирана.

ЦСКА е убедителен лидер в първенството с 16 победи (една служебна с 3:0) от 16 мача и 65:1 голова разлика. Отделно, армейците постигнаха 23-та поредна победа във всички турнири.

Активът на червените е 48 точки. Втори е Витоша Бистрица с 40 точки и мач повече. Трети – съставът на Сливнишки герой, с 34 точки. Витоша почива този кръг, като ще получи служебна победа срещу бившия Локомотив (Сф), докато Сливнишки герой гостува на Балкан от 14 ч.

Състави:

Миньор: Георгиев, Стефанов (86 - Даниел Йорданов), Мирослав Иванов, Софрониев, Парашкевов, Панталеев (68 - Милчов), Илиев, Габаров, Димитров (89 - Балев), Павлов (к), Ганчев
Резерви: Симеонов, Петков, Найденов, Денис Йорданов
Старши-треньор:  Петър Анестиев

ЦСКА: Господинов, Динчев, Чорбаджийски, Цветанов (70 - Ал. Александров), Галчев (к) (75 - Иво Иванов), Пр. Йорданов (64 - Хазуров), Й. Йорданов, Аясс, Райчев, Цветков, Грънчов
Резерви: Колев, Божилов, Маламов, Антов
Старши треньор: Христо Янев

Стадион: "Миньор", Перник
Рефер: Волен Чинков, София
Жълти картони: Софрониев, Райчев, Габаров (Миньор), Цветанов (ЦСКА)
Червени картони: Софрониев (Миньор, втори жълт)

По минути на живо:

90'+3 КРАЙ НА МАЧА!!!

90' Три минути допълнително време

89' Последна смяна в състава на Миньор. Александър Димитров отстъпва мястото си на Денислав Балев

86' Даниел Йорданов заменя Стефанов в състава на Миньор

85' Напрежението по трибуните сякаш утихна. Полицията въдвори привидно ред

85' Напрежение и на терена. Ганчев изрита вратаря Господинов без топка. Въпреки това, реферът не го изгони и сега. Абсолютно неадекватно съдийство

84' Феновете на ЦСКА са на път да съборят основната ограда, срещу тях са само 15-ина полицаи

81' Феновете на ЦСКА продължават да се опитват да пробият полицейския кордон, който е от другата страна на оградата и понася по-леко ударите.

78' Играта е подновена, въпреки че има спречкване между фенове на ЦСКА и полицаи

Напрежението продължава. В сектора с фенове на ЦСКА има хора, които ритат по щитовете на полицаите, искайки да пробият кордона.

76' Напрежение в сектора за гости, двете агитки искат да се бият. Има ултраси, които прескочиха оградите и от двете агитки. Засега няма бой. Играта временно е спряна. Има фенове на пистата, като някои вече се прибират на трибуните.

75' Последна смяна в състава на ЦСКА. Иво Иванов влиза вместо капитана Галчев, който дава лентата на Чорбаджийски

71' ВНИМАНИЕ: Най-доброто положение за Миньор. Даниел Стефанов беше на чиста позиция фронтално, но Анатоли Господинов спаси удара му

70' Цветанов отсъпва мястото си на крилото Александър Александров

69' ГОЛ ЗА ЦСКА - 3:0!!! Момчил Цветанов ознаменува добрата си игра с гол. Цветанов бе изведен от Хазуров отдясно в наказателното поле и с техничен удар с левия крак в горния ъгъл направи преднината на армейците класическа

68' Смяна в състава на Миньор. Панталеев отстъпва мястото си на Милчов

68' Хазуров извършва нарушение в нападение и гол на Цветанов няма да бъде признат

65' Решаваща намеса на вратаря на Миньор при опит на Момчил Цветанов

64' Смяна в състава на ЦСКА. Хазуров влиза в игра вместо Преслав Йорданов

63' Ганчев от Миньор получава втори жълт картон, но любопитното е, че съдията забрави да му извади червен картон. Нападателят тръгна сам да си излиза, но бе подканен от своя треньор Петър Анестиев да продължи. Реферът Волен Чинков в крайна сметка реши, че Ганчев ще остане на терена... Куриозен момент. Ганчев продължава да играе. Оказа се, че Габаров е бил с жълт картон от първото полувреме, а не Ганчев, който сам реши, че трябва да напусне. Но през първото полувреме арбитърът извади именно на Ганчев жълт картон за грубо нарушение срещу Галчев. Уникална грешка на рефера Волен Чинков

54' Нови димки покриха отново терена и видимостта е слаба. Серия от бомби също така. "Стадионът на мира" е като бойно поле - традиционна картина в Перник

50' Виктор Софрониев задържа Преслав Йорданов пред наказателното поле и получава втори жълт и съответно червен картон! Миньор с 10 човека до края

49' ГОЛ ЗА ЦСКА - 2:0!!! Преслав Йорданов удвоява преднината на червените в неориентираната защита на Миньор. Аясс направи няколко финта и шутира, двама бранители блокираха, но напаравиха неспокосан опит да изчистят. Преслав Йорданов открадна топката и с левия крак намери обратния ъгъл

13:18 ч Начало на второто полувреме! Без промени в двата състава

45'+2 Край на първото полувреме! ЦСКА се оттегля с гол преднина. Началото бе взривоопасно. Постепенно футболът взе връх, като си пролича, че Миньор отстъпва много на "червените" и изостава само с един гол

45' Две минути добавено време на първата част

43' Внимание: Момчил Цветанов засича центриране на задната греда, но вратарят Георгиев спасява силния удар от непосредствена близост

41' Крайно неточен удар на Галчев от 30-ина метра след самостоятелен рейд

39' Галчев центрира от свободен удар, Йордан Йорданов стреля с глава право в ръцете на вратаря

33' Внимание: Динчев центрира ниско от аутлинията пред вратата на Миньор, няколко футболисти в жълто и червено се разминават с топката

Трябва да се отбележи, че теренът на стадион "Миньор" изглежда доста тежък. Посещаемостта е слаба

28' Внимание: Аясс е на стрелкова позиция при контра на столичани и нов пробив на Цветанов, но Софрониев блокира в наказателното поле

27' Виктор Райчев (Миньор) влиза остро и получава жълт картон

26' ГОЛ ЗА ЦСКА!!! Момчил Цветанов направи отличен пробив отляво, като преодоля двама, центрира пред вратата, там Николай Цветков беше оставен непокрит и засече лесно за 1:0. Много некоординирани действия в защитата на Миньор

25' Илиян Илиев центрира в пеналта на ЦСКА, там Динчев чисти в корнер. След изпълнението Господинов лови

22' Преслав Йорданов прави голям пропуск, но се оказва, че има засада. Точно решение на лайнсмена

20' Внимание: Динчев центрира отдясно на задната греда, където непокритият Цветанов шутира веднага, но праща високо над вратата. Може би най-чистото положение за ЦСКА от началото на мача

20' Прострелно центриране отляво на Цветанов, но няма кой да засече в пеналта на Миньор. В последните минути футболът е повече

15' Шут на Галчев от фронтална позиция пред наказателното поле минава далеч от вратата

9' Грубо влизане на Ганчев от Миньор срещу Райчев. Едва не се стига до бой, имаше остри сблъсъци с ритници. Високо напрежение!!!

Познатата сирена на феновете на Миньор прозвуча

7' Претенции за дузпа отстрана на Миньор, летят бутилки. Повторенията показаха, че няма основания за 11-метров наказателен удар, нападателят на Миньор сам потърси съприкосновение с вратаря на ЦСКА Господинов и се строполи

7' Лек удар с глава на Йордан Йорданов и спасяване на Алекс Георгиев

6' Цветанов пробива по левия фланг и центрира, непокритият Преслав Йорданов засича, топката рикошира и излиза в корнер

4' Реферът Волен Чинков вади картони на Софрониев и Цветанов след сблъсъците

3' Разправия на терена след остро влизане на играч на Миньор срещу футболист на ЦСКА. Виктор Софрониев и Момчил Цветанов се спречкаха

12:15 ч Начало на мача! Теренът е покрит в гъст жълт дим, който бързо се разсейва заради вятъра