2. - Българи в чужбина
  3. Божиков игра 120 минути при победа на Касъмпаша за Купата на Турция

Божиков игра 120 минути при победа на Касъмпаша за Купата на Турция

Коняспор без Димитър Рангелов нямаше проблеми срещу Коджаели Бирликспор

Българският защитник Васил Божиков игра пълни 120 минути за Касъмпаша, който отпадна след изпълнение на дузпи в 3-ия кръг за Купата на Турция от треторазредния Кастамонуспор. Редовното време завърши 2:2, след двете продължения двата отбора си размениха по едно попадение за 3:3, а при наказателните удари аматьорите триумфираха със 7:6.

Елитният Касъмпаша на два пъти повеждаше в резултата- в 10-ата минута и в 65-ата чрез Санхариб Малки и Джонатан дел Вале, но играчите на Кастамону все връщаха попаденията. Те излязоха напред в 93-ата минута, но Хакан Арслан изравни за 3:3 пет минути по-късно. Стигна се до наказателните удари, където отборът на Касъмпаша пропусна два пъти, а на Божиков не му дойде ред да стреля.

Коняспор без Димитър Рангелов нямаше проблеми срещу Коджаели Бирликспор от 4-а лига и го разгроми с 4:1. Николай Михайлов отново не беше в групата на Мерсин, който се промъкна с 5:4 при дузпите и 3:3 в редовното време и продълженията срещу истанбулския Фатих Карагюмрукспор от 3-а лига.