3. Лудогорец си върна лидерството след хикс в Ловеч (ВИДЕО)

Лудогорец си върна лидерството след хикс в Ловеч (ВИДЕО)

Страхил Попов отклони злощастно в собствената си врата, но след това върна равенството с гол бижу

Литекс и Лудогорец не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в двубой от 19-ия кръг на „А” група на градския стадион в Ловеч. Лудогорец пропиля няколко чисти положения през първото полувреме, а в 53-ата гостите откриха след изпълнение на пряк свободен на Марселиньо, при което Страхил Попов отклони в собствената си врата. Капитанът на домакините изкупи вината си в 68-ата минута с поразителен гол с пета. Лудогорец завърши двубоя с 10 човека, след като Йордан минев бе изгонен св 77-ата минута за втори жълт картон. След равенството Лудогорец се изкачва на първа позиция с 35 точки, колкото има и Левски. Литекс остава на трета позиция с 33 точки.

Литекс владееше повече топката в първите минути на срещата, но постепенно изпусна инициативата и Лудогорец успя да създаде няколко опасни положения пред вратата на Баривиейра.

Отборите показа двуостра и открита игра през първата част, като Литекс имаше надмощие през първата половина на полувремето, но постепенно изпусна инициативата и Лудогорец създаде няколко чисти положения.

Домакините нападаха най-често по десния фланг чрез Асприля, като в 9-ата минута колумбиецът изведе Йонсен, който стреля точно и отбеляза, но бе в засада.

В 25-ата минута Кешеру получи в големия пеналт и в движение без да спира топката шутира, но Баривиейра бе добре пласиран и отби.

При бърза контраатака в 30-ата минута гостите превъзхождаха с човек бранителите в половината на Литекс, но Вандерсон пропиля този аванс в атака и стреля неточно встрани от лявата греда.

Три минути по-късно Кафу направи грандиозен пропуск пред вратата на Литекс. Вандерсон поучи отдясно и намери Кафу на точката за изпълнение на дузпа, но бразилецът не успя да насочи топката в опразнената врата.

Гостите откриха резултата с немалко късмет в 53-ата минута. Марселиньо стреля директно към вратата от фаул, Страхил Попов опита да изчисти с глава, но само заблуди Баривиейра, който скочи в другия ъгъл, и гостите поведоха с 1:0.

Попов изкупи вината си за поапдението в 68-ата минута, когато отбеляза фамозен гол с пета. При центриране от фаул на Арсенио, Попов отклони с пета към горния десен ъгъл, а Владо Стоянов само изгледа как кълбото влиза в мрежата.

За по-малко от десет минути Йордан Минев си изкара два жълти картона и Лудогорец остана с 10 човека в 77-ата минута.

Домакините обаче не успяха да се възползват от численото си превъзходство и мачът завърши при равен резултат.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)