Квитова на полуфинал в Сидни

Квитова на полуфинал в Сидни

Чехкинята ще се изправи срещу китайката На Ли

Шампионката от "Уимбълдън" Петра Квитова достигна до 1/2-финал на турнира в Сидни, след като се наложи категорично над Даниела Хантухова от Словакия с 6:0, 6:4. Световната номер две спечели първите осем гейма преди да даде шанс на съперничката си да спечели подаването си. Квитова направи общо 5 пробива в мача, благодарение на които постигна четвъртата си победа над Хантухова.

За място на финала чехкинята ще се бори с китайката На Ли, която по-рано днес победи Луцие Шафаржова с 6:2, 7:6(3). Ако Квитова спечели турнира, тя ще измести датчанката Каролин Вожняцки от първото място в световната ранглиста.

Григор Димитров ще играе в Мадрид

През миналия сезон Гришо загуби на старта

Глушкова загуби финал от 14-годишна в Турция

Яна Ковачкова прави фурор в Анталия

Грушкова загуби финала на тенис турнир в Турция

Денислава Глушкова загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара.

Пегула към Сабаленка: Ти си най-добрата

Американската тенисистка Джесика Пегула се обърна към колежката си от Беларус Арина Сабаленка, от която загуби на финала на турнира в Маями (5:7, 2:6). 26-годишната Сабаленка спечели втората си титла през този сезон и 19-а в кариерата си.

Българче с тенис титла в Хърватия

Теодор Николчовски стана шампион при момчетата, а Карла Бързакова е вицешампионка при момичетата на сингъл на турнира до 12 г. от първа категория на Тенис Европа в Хърватия.

Сабаленка е шампионка в Маями (ВИДЕО)

Сабаленка спечели своята 19-а титла на сингъл и за първи път триумфира в турнира

Глушкова с голям обрат за финал в Турция

14-годишна чака българката на финал

Лия Каратанчева с титла на двойки

Безапелационен успех за българката и Макена Джоунс

Световната №12 сменя Русия с Австралия

Касаткина има 8 WTA титли в кариерата си