Късен гол на Валенсия предизвика първо равенство на Барселона (ВИДЕО)

Каталунците с грешна стъпка на "Местая" пред погледа на новия треньор на "прилепите" Гари Невил

Барселона допусна първо равенство в Примера Дивисион този сезон след 1:1 с Валенсия като гост, като водеше четири минути преди края.

Новият треньор на „прилепите” Гари Невил изгледа мача от трибуните на „Местая”.

Каталунците доминираха през първото полувреме, докато домакините имаха претенции за дузпа, когато Жерар Пике използва ръцете си срещу Енцо Перес. Но последният падна лесно в наказателното поле и реферът не посочи бялата точка.

Барселона откри по фантастичен начин в 59-ата минута. Луис Суарес и Лео Меси направиха двойно далеч от вратата, като при върнатия пас на аржентинеца към уругваеца останаха съмнения за засада. Суарес напредна, пребори се с бранител и майсторски от малък ъгъл намери мрежата по диагонала.

Четири минути преди края Валенсия се добра до изравнителния гол. Пако Алкасер получи по въздуха, укроти топката, запазвайки притежанието й срещу двама защитници, за да комбинира със Санти Мина и последният да разстреля Калудио Браво.

Барселона остава на върха, но авансът им пред втория Атлетико, който по-рано победи с лекота Гранада (2:0), вече е само 2 точки, докато разликата с Реал, развихрил се срещу Хетафе (4:1), е 4 точки.