Адем Ляич изстреля Интер на върха (ВИДЕО)

Нерадзурите се наложиха над Дженоа само с 1:0

Интер победи само с 1:0 Дженоа като домакин в 15-ия кръг на Серия А. С гол на Адем Ляич след час игра „нерадзурите” се изкачиха на първото място преди обедния неделен мач на Наполи в Болоня.

Тимът на Роберто Манчини имаше смазващо превъзходство през първото полувреме, но чистите му положения се ограничиха само до едно. Овациите бяха за вратаря Матия Перин, който направи изумително спасяване при удар от воле на Ляич точно преди почивката.

После Ляич би на сантиметри от вратата след самостоятелен пробив.

Ханданович за първи път имаше работа в 53-ата минута, когато се справи впечатляващо с шут на Диого Фигерас.

Така се стигна до 59-ата минута, когато Ляич центрира остро от свободен удар и без никой да успее да отклони топката влетя в мрежата.

Домакините останаха с човек по-малко в края, когато Данило Д’Амброзио получи втори жълт картон в 86-ата минута и до края трябваше да треперят. Въпреки това, те удържаха победата и излязоха с две точки пред Наполи, който ги надви миналата седмица в директния сблъсък.