Пирин отвя и Черно море, тежък инцидент със Стефан Станчев покоси „моряците” (ВИДЕО)

„Орлетата” записаха за първи път в „А” група две поредни победи, доближиха Ботев на 3 точки

С огромно желание и мотивация Пирин постигна втора поредна победа за първи път този сезон и трета у дома. „Орлетата” отвяха Черно море с 4:0, след като пропуснаха да го победят още в първия кръг на сезона в „А” група.

„Моряците” бяха покосени от инцидент със защитника Стефан Станчев, който изпадна в безсъзнание при 0:0 и бе откаран в болница. Минути след това Янко Сандански откри от заучена ситуация и целият отбор на Пирин се завтече да се прегръща със своя треньор Наджи Шенсой. Тодор Траянов удвои точно преди почивката, когато развинти Михаил Венков, а крахът за гостите бе пълен в началото на второто полувреме, когато Даниел Георгиев си отбеляза автогол. Тъкмо когато Стефан Станчев се завърна на стадиона Черно море получи четвърти гол, дело на Мартин Тошев.

Така, Пирин еднолично вече е 9-и в класирането с аванс от три точки пред Монтана, който по-късно днес гостува на Берое.

Пирин упражни яростна преса от самото начало под окуражителните крясъци на своя треньор Наджи Шенсой. Положения обаче нямаше.

В 19-ата минута защитникът на Черно море Стефан Станчев изпадна в безсъзнание след сблъсък с Маркиньос от Пирин. Лекарите от линейката на стадиона бързо се притекоха на помощ на Станчев на фона на притеснените погледи на неговите съотборници. За щастие, 26-годишният юноша на Левски се съвзе и сам се качи на носилката. Той веднага бе откаран в благоевградската болница, откъдето долетя информация, че ще остане под наблюдение за 24 часа като превантивна мярка.

Още неотърсени от шока, играчите на Черно море допуснаха гол след заучено положение на Пирин. Това стана в 32-ата минута, когато топката бе центрирана пред наказателното поле от корнер, там футболист в зелено я пропусна хитро и Янко Сандански с точен удар по диагонала я прати в далечния ъгъл.

Китанов спаси вратата си от втори гол с изтичането на редовните 45 минути с две феноменални спасявания преди да допусне между краката си удар отблизо на Тодор Траянов за 0:2 в добавеното време.

А второто полувреме започна още по-ужасяващо за Черно море. Даниел Георгиев отклони в собствената си врата прострелно центриране на пробилия отдясно в пеналтерията Мартин Тошев, като въпросителните бяха свързани и с местоположението на вратаря Китанов. 3:0 за Пирин!

Китанов сбърка фатално и при уж безобидно върната топка отстрана на Маркиньос от аутлинията, като кълбото прехвърли вратаря и тупна на голлинията, ала не пожела да я премине.

В 72-ата минута Стефан Станчев се завърна на стадиона от болницата в Благоевград и две минути по-късно Мартин Тошев направи 4:0, след като прехвърли елегантно вратаря Китанов. Нападателят отбеляза четвъртия си гол този сезон, като бе точен в трето поредно домакинство.

Пирин постигна трета поредна домакинска победа, като повали последователно Левски, Локомотив (Пловдив) и сега Черно море, като показа градация в резултатите – 1:0, 3:0 и 4:0. Освен това тимът на Наджи Шенсой няма загуба вече в 6 мача за първенство, събра 16 точки и дори се доближи на 3 от 8-ия Ботев (Пловдив).

Черно море, който записа най-тежкото си поражение този сезон, остана 5-и с 25 точки, но може да бъде изместен утре от Славия, ако белите победят или завършат наравно с Локо (Пловдив). Моряците на Никола Спасов сложиха край на серията си от два поредни мача без загуба и две поредни победи като гости.