Викмайер и Бартел ще спорят за титлата в Хобарт

Германската квалификантка Мона Бартел се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Хобарт (Австралия) с награден фонд 220 хиляди долара

Германската квалификантка Мона Бартел се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Хобарт (Австралия) с награден фонд 220 хиляди долара. 21-годишната Бартел победи на полуфиналите сънародничката си и номер 4 в схемата Анжелик Кербер с 6:0, 7:6 (6) за 79 минути. Във втория сет Бартел сервираше за мача при 5:4, но се стигна до тайбрек, който тя спечели, въпреки че губеше с 0:3.

Германката, която е номер 64 в световната ранглиста, постигна изключителни резултати в турнира, като отстрани втората поставена Анабел Медина Гаригес (Испания) във втория кръг, а на четвъртфиналите се нало и над миналогодишната шампионка Ярмила Гайдошова (Австралия).

На финала Бартел, за която това ще бъде първи мач за титлат в кариерата й, ще срещне номер 1 в схемата Янина Викмайер (Белгия), която се наложи над Шахар Пеер (Израел) със 7:6 (1), 6:3 за 1:34 часа.