Шоутайм спечели коледния турнир по баскетбол във Варна

На финала отборът от Варна надигра гостите от Търговище

Отборът на Шоутайм от Варна спечели Коледният турнир организиран от БФБ, съвместно със Сдружение „Спорт завинаги“ и БАЛ Черно море, проведен в гр.Варна.

В предварителните кръгове отборите на Шоутайм и Търговище не срещнаха особени трудности и спечелиха своите мачове съответно срещу Ънстопъбъл от Добрич с 100:71 (24:14, 25:14, 26:21, 25:22) и Медицинския университет от Пловдив с 83:64 (29:14, 24:19, 19:12, 11:19).

И двете финални срещи предложиха много емоции и добър баскетбол, като отборът на Медицински университет – Пловдив успя да се наложи много трудно и спря Ънстопъбъл в устрема им да спечелят срещата спечелвайки последната част със 7 точки и оформяйки крайният резултат с 66:61 (15:11, 21:23, 15:15, 10:17). Георги Петров за отбора на Добрич успя да запише 19 точки, докато Бисбас Илаис бе над всички и завърши с 29 точки и впечатляващият коефициент от 49 за отбора победител.

Финалната среща започна повече от добре за гостите от Търговище, но постепенно домакините от Варна се окопитиха и успяха да обърнат резултата чак в последната четвърт, спечелвайки я с 13 точки и това беше достатъчно да вдигнат купата на победителите на турнира. Те успяха да опазят Димитър Янчев и не му позволиха да отбележи повече от  скромните за него 11 точки и въпреки, че никой не успя да направи двуточков актив от тях, с колективна игра успяха да се наложат над твърдия си съперник с резултат 53:46 (12:17, 8:5, 10:14, 23:10).

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството