Удинезе продължава да мечтае за титлата (видео)

Удинезе продължава да мечтае за титлата (видео)

Лече измъкна точката от Киево в последните секунди

Удинезе остава в борбата за титлата, след като днес победи с 2:1 Катания в мач от 19-ия кръг на Серия А. Двубоят се проведе на „Фриули”, а и двата тима имаха своите шансове в срещата, но „бианконерите” реализираха две от своите положения, докато тимът от Сицилия съумя да достигне само до едно попадение, дошло броени секунди преди последния съдийски сигнал. 


По този начин Удинезе събра актив от 38 точки и е на 3-ото място, като изостава с 3 пункта от лидера Ювентус. Катания пък се намира на 12-ата позиция с 23 точки и е на 8 пред Чезена, който се намира на 18-ата позиция, водеща към Серия Б.

Домакините започнаха силно мача и след два пропуска, достигнаха до гол в 20-ата минута. Точен бе Пабло Армеро, който прати топката прецизно покрай вратаря на Катания. Гостите бързо опитаха да се върнат в мача, но Бариентос и Алмирон пропиляха ситуации пред вратата на Удинезе. До края на първата част и двата тима имаха добри положения пред противниковата врата, но не ги реализираха и по този начин почивката дойде при резултат 1:0.

След подновяването на играта Удинезе увеличи преднината си на два гола. Второто попадение в мача бе дело на Антонио Ди Натале в 53-ата минута. Нападателят се разписа след страхотно воле с левия крак от около десетина метра. Катания отново направи опити да се върне в мача, но усилията на гостите доведоха до нужния резултат чак в 95-ата минута, когато Франческо Лоди реализира отсъдената в полза на тима от Сицилия дузпа. Време за повече голове обаче нямаше и малко след изпълнението на 11-метровия наказателен удар се стигна и до последния съдийски сигнал.

В друг мач от кръга борещият се със зъби и нокти за оцеляването си Лече измъкна в последните секунди точката от Киево. Двубоят се игра на стадион „Виа дел Маре”, а гостуващият тим водеше с 2:1 до последните секунди, когато домакините все пак изравниха и грабнаха точката.

Алберто Палоски откри резултата още във 2-ата минута, а в 24-ата след нов гол на нападателя, авансът на Киево бе удвоен. Андреа Еспосито върна едно попадение за Лече до края на първата част. Бранителят се разписа в 30-ата минута. Крайното 2:2 оформи Давид Ди Микеле в продължението на второто полувреме.

След равенството Лече заема предпоследното 19-то място с 13 точки, докато Киево е на 9-ото място с 24 пункта.

Реал Бетис надделя в дербито на Севиля (ВИДЕО)

В мач от 29-ия кръг на Ла Лига

Пеп е доволен: За седми пореден път сме на 1/2-финал за ФА Къп! Това е невероятно!

Той похвали футболистите си за харакетра срещу Борнемут

Наполи удари Милан и продължава битката за Скудетото с Интер (ВИДЕО)

Неаполитанци стигнаха до успех с 2:1

Арсенал пожела Гьокереш от лятото

Лондончани ще се опитат да си решат проблемите си в атака със шведската звезда на Спортинг

Рен, Оксер и Льо Авър не допуснаха грешки и записаха победи в Лига 1

Вижте кои противници победиха въпросните тимове

Валенсия надделя над Майорка и записа много важна победа (ВИДЕО)

"Прилепите" стигнаха до успех с 1:0

Неизвестни лица нападнаха влак, който е превозвал фенове на Лайпциг

Извършителите са били привържении на Гладбах

Атлетик Билбао се препъна срещу Осасуна на своя "Сан Мамес"

Домакините не успяха да победят, макар че бяха в ролята на фаворити

ПАОК и Десподов с феноменален обрат срещу АЕК (ВИДЕО)

Отборът от Солун губеше с два гола, но обърна мача