Виляреал с витално 3:0 над Спортинг Хихон (видео)

"Жълтата подводница" изплува над чертата за изпадащите отбори

Отборът на Виляреал постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като тази вечер се наложи с 3:0 над един от преките си конкуренти за оставане в елита - Спортинг Хихон. Срещата се игра на стадион "Ел Мадригал" и бе последна от програмата на 19-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна много равностойно, като през първата част бяха отправени едва два точни удара в двете врати.

Първо Диего Лопес трябваше да се намесва след удар на Начо Ново, а впоследствие колегата му Хуан Пабло показа класа след изстрел на Кани.

До голове през първата част обаче не се стигна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част обаче стартира със силен натиск на "жълтата подводница", която успя да излезе напред в резултата в 58-ата минута, когато Рубен получи в наказателното поле и с хубав удар с десния крак направи 1:0 в полза на домакините.

Виляреал нанесе своя нокаут секунди след подновяването на играта, след като в 59-ата минута Анхел Лопес изведе Валеро на изгодна позиция, а халфът не сбърка, удвоявайки преднината на своите.

До края на мача имаше време за Виляреал да оформи класическото 3:0 и това стана в даденото от рефера продължение, когато точен бе Бруно.

След успеха "жълтата подводница" изплува от зоната на изпадащите, но само с по-добра голова разлика от Гранада, като и двата отбора имат по 19 точки, с 1 повече от 19-ия Спортинг Хихон.