Боровец ще бъде домакин на традиционното състезание по ски алпийски дисциплини

Боровец ще бъде домакин на традиционното състезание по ски алпийски дисциплини

На 26 и 27 януари 2012 година Боровец ще бъде домакин на традиционното състезание по ски алпийски дисциплини за купа “Бороспорт”

На 26 и 27 януари 2012 година Боровец ще бъде домакин на традиционното състезание по ски алпийски дисциплини за купа “Бороспорт”.


Тази година в надпреварата ще се включат 112 участника от 9 държави: Кипър, Великобритания, Полша, Грузия, Гърция, Румъния, САЩ, Словения, както и всички български отбори. Програмата предвижда състезания по гигантски слалом (четвъртък) и слалом (петък) за мъже и жени.
Стартовете са от 10 часа на писта „Попангелов” (бивша „Ястребец 2”), а финалите ще бъдат при “Финална къща”.
 
Състезанието е международно, включено в календара на Федерацията по ски. Организатори са Българската федерация по ски и концесионерът на пистите в Боровец “Бороспорт”.
Състезанието за купа „Бороспорт” е и единственото в България, в което е предвиден и паричен награден фонд.
Зографски 23-и в последния старт за сезона от Световната купа

Домен Превц постави нов рекорд на ски скоковете в Планица

Резултати НХЛ

Вижте и класиранията в отделните дивиции

Щастливата Фейгин: Направих го!

Шампионката на България Александра Фейгин спечели квота за Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина 'Ампецо през февруари 2026 година

Резултати от НХЛ

Вижте лидерите в отделните дивизии

Влади Зографски с 25-то място в Словения

Владимир Зографски се класира на 25-о място в състезанието по ски полети в Планица, Словения

Овечкин: Вкарването на голове е моята работа, понякога просто трябва да се събудиш

Нападателят на Вашингтон Александър Овечкин отговори на въпрос за уменията за отбелязване на попадения

ОБЗОР: Питсбърг загуби, капитанът Кросби с рекорд в НХЛ

Тампа Бей вкара 8 на Юта – резултати и класирания в НХЛ

Шифрин с историческа победа

Втора в Сън Вали се нареди Лена Дюр

Алберт Попов с 18-о време в първия манш в Сън Вали

Тимон Хауган бе най-бърз с 51.39 секунди