Манчестър Юнайтед се измъкна срещу Суонзи, Рууни стана герой (ВИДЕО)

„Червените дяволи” победиха у дома с 2:1, Уейн вече е голмайстор №2 в историята на клуба и Висшата лига

Манчестър Юнайтед започна новата 2016-а година с успех, прекъсвайки „черната” си серия. „Червените дяволи” се наложиха над Суонзи с 2:1 на своя стадион „Олд Трафорд”.

В герой за тима на мениджъра Луис ван Гаал стана Уейн Рууни – той вкара победния гол. Резултатът бе открит от Антони Марсиа, а  Гилфи Сигурдсон изравни.

Рууни ще запомни този двубой и с факта, че стана голмайстор номер 2 в историята на Юнайтед. Той има вече на сметката си 238 попадения. На първото е сър Боби Чарлтън с 249. Освен това, Рууни излезе на второто място в голмайсторската ранглиста на Висшата лига със 188 гола. Пред него е Алън Шиърър.

Майъл Карик влезе като резерва в добавеното време на двубоя и по този начин записа своя мач номер 400 с екипа на Юнайтед.

С този успех, Юнайтед събра 33 точки и зае петото място. „Лебедите” са на 17-ата позиция с 19 точки.

Всички голове паднаха през второто полувреме. Това бе девети двубой на „Театъра на мечтите”, в който „червените дяволи” не вкарват гол през първото полувреме.

Резултатът в срещата, която бе изгледана от 75 415 зрители от трибуните, бе открит в 47-ата минута. Тогава Марсиал с глава се разписа. Това бе негов осми гол за сезона. В 69-ата минута Сигурдсон изравни, като той също бе точен с глава.

В 77-ата минута Марсиал намери Рууни в наказателното поле, който с пета технично прати топката във вратата на Лукаш Фабиански за крайното 2:1.