Челси с първа победа при Гуус Хидинк след отлична игра срещу Кристъл Палас (ВИДЕО+СНИМКИ)

Диего Коща и Вилиан под прожекторите в лондонското дерби след контузия на Еден Азар

Челси постигна най-убедителната си победа през сезон 2015/16. В предпоследна среща от 20-ия кръг на Висшата лига „сините” спечелиха лондонското дерби срещу Кристъл Палас с 3:0 на „Селхърст Парк”, като Диего Коща се отличи с фантастична асистенция за първия гол, дело на Оскар, и попадение. Един от най-силните на терена Вилиан ознаменува добрата си игра с фантастичен гол за 2:0 преди Коща да оформи класиката.

Челси демонстрира може би най-силната си игра от началото на сезона и се поздрави с първа победа при втория престой на Гуус Хидинк, като за първи път не допусна гол като гост. Освен това регистрира първия си успех далеч от дома в 8 мача.

Успехът придвижи „сините” на 6 точки от зоната на изпадащите. Те останаха на 12 от зона Шампионска лига

Грешка на Еден Азар позволи на Вилфред Заха да обстрелва вратата на Челси в началото, но за щастие на гостите топката профуча покрай лявата греда. В 19-ата минута Азар бе заменен принудително. На неговото място влезе Педро.

Десетина минути по-късно Челси излезе напред в резултата след брилянтно реализирана контраатака. Диего Коща бе изведен чудесно в наказателното поле и неегоистично комбинира с Оскар, който засече отблизо. Асистенцията на Коща беше неговата първа в последните му 20 мача за Челси във всички турнири.

„Сините” можеха да удвоят в 35-ата минута, но Уейн Хенеси спаси нисък шут на Сезар Аспиликуета.

Включилият се Курт Зума прати непростимо с глава над вратата с подновяването на играта, след като засече центриране на Вилиан на задната греда.

Кристъл Палас създаде най-добрата си възможност в 59-ата минута, когато Заха стреля слабо и Куртоа спаси, преди Челси да удвои с бомба на мотора си Вилиан.

Бразилецът намери горния десен ъгъл на вратата от фронтална позиция пред наказателното поле и хвърли в екстаз временния мениджър Гуус Хидинк. Седем от осемте гола на Вилиан за Челси този сезон във всички турнири дойдоха извън пеналта.

Точка на спора сложи Диего Коща в 65-ата минута. Отново Вилиан беше замесен. Той проби отдясно и стреля ниско по диагонала, Хенеси само отби и на добавката Коща не пропусна. Нападателят имаше участие в 4 гола в последните си 2 мача от Висшата лига (3 гола и 1 асистенция).

Челси постигна първа победа след две поредни равенства при Гуус Хидинк и дръпна до 14-ата позиция, изравнявайки се с Норич – с по 23 точки.

Серията на сините от четири мача без загуба е най-дългата през този сезон.

Кристъл Палас остана без успех в трети мач и остана 7-и с 31 точки.