Удинезе откри 2016-а в Серия А с победа на "Фриули" (ВИДЕО)

Сирил Теро и Стипе Плетица вкараха за 2:1 срещу Аталанта, двата тима вече са съседи в средата на таблицата

Удинезе победи Аталанта с 2:1 у дома в първия мач от Серия А за новата 2016 година. Този двубой даде старт на 18-ия кръг в калчото.

Сирил Теро беше основният мотор в отбора на „зебрите” от самото начало и на три пъти опита да се разпише, но без успех. В 22-ата минута вратарят на гостите Спортиело изби отлично удар с глава на Фелипе Диас след корнер, но нямаше какво да направи при добавката на Теро – 1:0.

Букари Драме от „бергамаските” се контузи и бе сменен принудително от Бривио. Първото голово положение за Аталанта дойде в 35-ата минута, когато Алехандро Гомес стреля малко покрай гредата.

В секундите преди почивката Бруно Фернандес центрира фалцово и хърватският нападател Стипе Плетица безупречно засече с глава в мрежата за 2:0.

Ново попадение на Сирил Теро през втората част бе отменено със засада.

Аталанта успя да намали четвърт час преди края с попадение на Марко Д’Алесандро при центриране на Гомес.

Гостите тръгнаха по-смело напред и Удинезе пропусна няколко възможности за трети гол, но все пак удържа 2:1 и трите точки.

С втората си поредна победа в първенството Удинезе настигна Аталанта  и е 10-и с 24 точки, докато Аталанта остана 9-и със същия актив.