Интер се върна на върха с осмото 1:0 за сезона (ВИДЕО)

Мауро Икарди вкара гола на победата в края на първата част при гостуването на Емполи

Интер се върна на върха в Серия А след осма победа за сезона с 1:0. Този път минималния успех дойде при гостуването на силния домакин Емполи с гол на Мауро Икарди в добавеното време на първата част.

Интер пак е лидер с 39 точки, Фиорентина имa 38, Ювентус е с 36, а Наполи с 35 и мач по-малко.

Емполи бе загубил 8 от последните си 11 срещи срещу „нерадзурите”, които завършиха 2015-а с разочароващо поражение с 1:2 от Лацио у дома и бяха временно изместени от върха преди своя мач.

Самир Ханданович тази седмица преподписа с Интер и в този мач доказа колко е важен за тима със серия спасявания.

Емполи играеше много по-добре през първата част, в която Интер рядко успяваше да организира сносна атака. Капитанът Макароне изпълни добре пряк свободен удар, но Ханданович се намеси на ниво.

Възпитаниците на Манчини стояха плътно прибрани в отбрана с по 9,10 души зад линията на топката и просто дебнеха своя шанс на контра.

Сапонара би от външната страна на мрежата, Зиелински стреля встрани, а Ханданович напусна голлинията, за да спре Пучарели. После босненският страж отрази и изстрел на Бюхел.

Интер показа, че може и да атакува с блокиран удар на Ляич, а Брозович показа крайно неточен мерник при добавката.

„Нерадзурите” отново доказаха невероятната си ефективност този сезон в добавените две минути на първата част. Перишич проби по лявото крило и аутлинията намери Икарди на първа греда, а аржентинският нападател вкара осмия си гол за сезона с общо едва 12-ия си удар в очертанията на противниковите врати.

През втората част Емполи не показа добрата игра от първата част и бракът в действията на домакините се увеличи.

Гостите спокойно бранеха аванса си и на Ханданович се наложи да прави само едно запомнящо се спасяване.