Бербатов игра половин час при загуба на ПАОК за Купата на Гърция (ВИДЕО)

ПАОК ще трябва да наваксва изоставане от 1:2 преди реванша срещу АЕЛ Калони

Димитър Бербатов игра около половин час като резерва за ПАОК при загубата с 1:2 от АЕЛ Калони на чужд терен в първа среща от осминафиналите за Купата на Гърция.

Бербатов бе оставен резерва, а Игор Турод заложи на атакуващото 3-4-3 за този мач.

Калони също е елитен тим, но почти винаги от влизането си в Суперлигата през 2013-а заема място във втората половина на таблицата. Това не попречи на домакините да поведат рано-рано още в третата минута с гол на Анестис Анастасиадис.

След като ПАОК не успя да изравни до почивката, треньорът Тудор направи двойна смяна в 59-ата минута и пусна Бербатов и Мистакидис на местата на Атанасиадис и Шкодра.

Промените обаче не смутиха тима на Калони, който стигна и до втори гол в 79-ата минута. Стражът на ПАОК Мелисас изби един удар, но при добавката Фотис Георгиу направи 2:0.

ПАОК все пак доста увеличи шансовете си за реванша с важен гол в 89-ата минута. Робърт Мак не бе в засада и някак успя да натика кълбото зад голлинията за 2:1.

Бербатов дори можеше да изравни в самия край, но направи пропуск и солунци ще трябва да наваксват гол пасив на реванша, който ще се играе следващия четвъртък /14 януари/ на „Тумба”.

Арис Лимасол с интерес към Оливер Кандем от Локо (Пловдив)