Агуеро вдъхнови Сити за класика срещу Норич (ВИДЕО)

"Гражданите" с лека победа в третия кръг на ФА Къп

Серхио Агуеро вдъхнови Манчестър Сити да спечели спокойна победа срещу съперника от Висшата лига Норич. „Гражданите” се класираха за четвъртия кръг на турнира за Купата на футболната асоциация след 3:0 като гости. Агуеро надигра Себастиен Басонг, избяга от Ръсел Мартин и изведе небесносините напред в резултата. След това аржентинецът разнищи защитата на домакините преди да изведе Келечи Ихиеначо, направил 2:0 още през първото полувреме. Сити доминираше изцяло и Кевин де Бройне направи бърза маневра, за да забие за крайното 3:0 в 78-ата минута.

Мануел Пелегрини направи седем промени в състава след загубата от Евертън в първия полуфинал за Купата на лигата в сряда. Въпреки това, Серхио Агуеро и Рахим Стърлинг започнаха заедно с 19-годишния нападател Келечи Ихиеначо. Новото попълнение на Норич Иво Пинто от Динамо Загреб не беше в групата, но беше представен пред феновете.

Ихиеначо беше много подвижен в началото и успя да се освободи от Ръсел Мартин, но ударът му по диагонала беше избит от Джон Руди. Последният се намеси и при опит на Александър Коларов преди Сити да открие в 16-ата минута чрез Серхио Агуеро. Коларов и Стърлинг разиграха бързо пред четворката защитници и предоставиха на Агуеро, който преодоля сума защитници и с едно от фирмените си изпълнения отбеляза.

Аржентинският голаджия отбеляза 5 пъти в последните си 5 мача в ФА Къп.

„Канарчетата” трудно удържаха нападението на „гражданите” и вторият гол падна в 31-ата минута. Агуеро изведе брилянтно Ихиеначо, който нямаше как да сбърка от наказателното поле. Младият нигериец или отбелязваше, или даваше асистенция в трите си мача като титуляр за Сити този сезон (2 гола, 2 асистенции).

Няколко минути след подновяването на играта Стоук върна един гол чрез Камерън Джером, но преди това бе вдигнат флагът за засада.

До края с много подавания Сити обезкърви Норич и 15 минути преди края Хесус Навас тресна и греда. Пет минути по-късно резервата Кевин де Бройне, който замени Стърлинг, оформи крайното 3:0 след самостоятелен пробив. Белгиецът имаше участие в 21 гола за Сити в 27 появи (11 гола и 10 асистенции).

Резултати в третия кръг на турнира за Купата на английската футболна асоциация (1/32 финали):

Уикъмб – Астън Вила 1:1
Арсенал – Съндърланд 3:1
Бирмингам – Борнемут 1:2
Бренфорд – Уолсол 0:1
Колчестър Юнайтед – Чарлтън 2:1
Донкастър – Стоук Сити 1:2
Ийстлий – Болтън 1:1
Евертън – Дагенъм енд Редбридж 2:0