Меси разнищи Гранада с първия си хеттрик от 10 месеца (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса спечели с 4:0 и отново се качи на върха в Примера, Арда дебютира в Ла Лига с асистенция

Лео Меси вкара първия си хеттрик от 10 месеца насам при категоричното 3:0 за Барселона като домакин на Гранада в първа среща от 19-ия кръг на Примера дивисион. Неймар добави последния гол в края, а победата временно върна шампионите на върха с 42 точки пред втория Атлетико Мадрид, който в неделя вечер гостува на Селта. Хеттрикът днес е под номер 33 за Меси в кариерата му.

70 720 зрители на „Ноу Камп” видяха любимците си да излизат с новите попълнения Алейш Видал и Арда Туран като титуляри, а Хавиер Масчерано неочаквано дори не попадна в групата. Христо Стоичков също гледаше от трибуните, а преди мача се снима с Давид Трезеге, дошъл също да наблюдава Меси и компания.

Гранада исторически е най-слабият гост на „Ноу Камп” и единствен от всички отбори, които са гостували по над 20 пъти там в първенството няма нито една победа. Нещо повече, след днес Гранада е загубил всичките си 22 визити на каталунците.

Първият удар в мача бе за гостите, но Рочина не затрудни Браво. После гостите забравиха как изглежда другата половина от терена, защото бяха натикани пред собствената врата. В 8-ата минута Суарес пропусна топката за Арда Туран вляво, турският халф пусна ниско пред вратата и Меси отклони в десния долен ъгъл за 1:0. Така Арда направи асистенция в дебюта си за Барса в Примера и продължи традицията да вкарва или асистира в дебюта си за първенството за всичките четири клуба, за които е играл досега.

Бранителят Дория попречи на Арда сам да се разпише, но вторият гол не закъсня. Неймар нахлу отляво и разтегли вдясно за останалия в съмнителна позиция за засада Суарес, който с едно докосване върна на другата греда за Меси и аржентинецът от малък ъгъл вкара на празна врата – 2:0 след 14 минути игра. Комбинацията напълно матира цялата защита и вратаря на гостите.

В 26-ата минута всички виждаха как Суарес вкарва след чудесно двойно с Неймар, но уругваецът заобиколи вратаря с топка в крака и изпусна в стил „ала Фернандо Торес”, стреляйки покрай лявата греда на празна врата.

Вратарят Андрес попречи на Меси да вкара трети гол още до почивката и спаси удара му с левия крак след хубав пробив на Видал отдясно. В 39-ата минута Суарес подаде успоредно на вратата за Меси, който на 99% щеше да вкара, но Дория изчисти в решаващия миг.

Рочина бе много близо да изненада Браво в края на полувремето, но чилийският страж успя да се справи някак.

Съдията спести на гостите една дузпа в 54-ата минута, когато Суарес финтира и бе спънат от Диего Майнц.

4 минути след това Серхи Роберто пусна пас в коридор вляво, Арда умно пропусна топката за Неймар, който нацели напречната греда, но Меси дебнеше пред вратата и оформи хеттрика си с точна добавка за 3:0. Аржентинецът натрупа 9 гола на сметката си в Примера и общо 15 във всички турнири.

Дани Алвеш замени Алейш Видал в средата на втората част, а в тези минути „блаугранас” позволиха и на своя гост да поиграе футбол, дърпайки се леко по-назад.

7 минути преди края Меси тръгна на рейд отдясно към наказателното поле, Суарес овладя след рикошет и пусна към вратата, Меси бе в засада, но показа, че няма да игра с топката и на лявата греда Неймар овладя, за да копне над вратаря за 4:0.

Чак в добавеното време Клаудио Браво направи едно спасяване, за да покаже, че и той е на терена, но гостите не стигнаха до почетен гол.

Барса е лидер с 42 точки, Атлетико има 41, а Реал е трети с 37.