Овечкин се разписа за победата на Вашингтон

Вратарят Брейдън Холтби направи 23 спасявания за Ню Йорк

Александър Овечкин вкара решителния гол при победата на Вашингтон с 4:3 след продължение като гост срещу Ню Йорк Рейнджърс в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Руският хокеист се разписа и в редовното време на двубоя, като активът в кариерата му вече е 499 попадения. Никлас Бекстрьом изравни за 3:3 само 5.7 секунди преди края на редовното време.

Ню Йорк поведе с 3:2 и беше съвсем близо до крайния успех след гол на Виктор Сталберг по-малко от шест минути преди края на третия период. Кевин Хайс и Оскар Линдберг също бяха точни в полза на Рейнджърс. Джъстин Уилямс се разписа за столичани.

Вратарят Брейдън Холтби направи 23 спасявания за Ню Йорк. В друга среща от НХЛ, играна през нощта, Филаделфия победи с 4:0 у дома Ню Йорк Айлендърс. Стив Мейсън спря 20 шайби пред голлинията за мач номер 3 през сезона без допуснато попадение и общо 29-и в кариерата му. Майкъл Рафъл, Евгени Медведев, Мат Рийд и Шон Каутириер се разписаха в полза на Флайърс.

Мат Рийд се отличи и с две завършващи подавания. Отава победи с 2:1 у дома след продължение срещу Бостън. Мат Стоун вкара решителния гол за канадците 4.22 минути след началото на допълнителната част. Неговият съотборник Мика Зибанеяд също вкара гол, а вратарят Крейг Андерсън завърши с 33 спасявания. Давид Пастрнак отбеляза попадението за Бостън, а стражът Туука Раск се отличи с 38 отразени шайби на вратата. Питсбърг надигра с 3:1 като гост състава на Монреал. Патрик Хорнквист, Ерик Фер и Брайън Ръст бяха точни за гостите.

Пи Кей Събън реализира попадението за отбора от Канада. Сан Хосе разгроми със 7:0 у дома Торонто. Томас Хертъл се разписа на два пъти, а голове на Брент Бърнс, Матю Нието, Джо Павелски, Мелкер Карлсон и Йонас Донской оформиха седмата поредна победа на Шаркс над Торонто.

Вратарят Мартин Джоунс направи 28 спасявания за четвъртия си мач без допуснат гол през сезона.