3. Барселона се сбогува с титлата след шокиращо поражение от Осасуна (видео)

Барселона се сбогува с титлата след шокиращо поражение от Осасуна (видео)

Каталунците разочароваха и загубиха с 2:3 в Памплона

Барселона каза последно "Сбогом!" на мечтата да защити титлата си в Ла Лига след поредна издънка като гост в 22-ия кръг на първенството.

Осасуна се оказа поредното непреодолимо препятствие за каталунците извън дома. Тимът от Памплона взе паметен успех с 3:2 на своя "Рейно де Навара" и дава възможност на Реал Мадрид да отвори вече огромна преднина от 10 точки, ако "белия балет" спечели домакинството си на Леванте.

Герой за Осасуна стана Деян Лeкич, който се разписа рано-рано на два пъти в 5-ата и 22-ата минута. Алексис Санчес върна един гол след почивката, но само няколко минути по късно Раул Гарсия възстанови аванса от два гола. Резервата Кристиян Тело върна пак Барса в мача за 3:2, но домакините опълченски удържаха победата до края.

Барселона имаше 14 отбелязани гола в предишните си три срещи с Осасуна и очакваше лесна победа при минусовите температури в Памплона. Трите точки бяха абсолютно задължителни за играчите на Пеп Гуардиола, който започна мача без своите виртуози в средата на терена Шави и Иниеста, като вместо тях двойка в центъра бяха Тиаго – Серхи Буксетс.

Тази тактика обаче се провали с гръм и трясък. Още в 4-ата минута Раул Гарсия получи на границата на наказателното поле, пусна покрай защитата за тарана Деян Лекич и той уверено преодоля Валдес за 1:0.

Замръзналият терен не позволи на Барселона да наложи типичния си стил с много подавания на скорост и „блаугранас” срещаха огромни проблеми при атаките си. Осасуна изобщо не се опитваше да разиграва, а разчиташе на дълги пасове към сръбския гигант в атака.

Тъкмо гостите натискаха и Лекич наказа Барса за втори път. Алваро Сехудо получи много празно пространство по десния фланг, напредна добре, центрира чудесно на границата на малкия пеналт и Деян Лекич засече неспасяемо за 2:0.

Лионел Меси пропусна малко преди втория гол и повтори упражнението още веднъж в 27-ата минута. Аржентинецът направи двойно подаване с Алексис, излезе срещу вратаря Фернандес, но стреля право в ръцете му.

Гостите забавиха темпото на игра в опит да овладеят инициативата, но ниската скорост на атаките им правеше действията предвидими за Осасуна и до края на частта резултатът остана непроменен.

Второто полувреме започна обещаващо за шампионите на Испания, Европа и света. Исаак Куенка, който замени Карлес Пуйол на почивката стигна на скорост до аутлинията и върна в наказателното поле, където Алексис Санчес засече отблизо за 2:1.

Каталунците намериха своя ритъм и изглеждаха на път да обърнат мача, но сами си навлякоха нови неприятности. Осасуна пресираше съперника и това даде резултат 5 минути след гола на Алексис – гостите загубиха една топка в своята половина, Нино пусна към Раул Гарсия и той с помощта на гредата матира Виктор Валдес за 3:1.

Комбинациите на Барса не притесняваха памплонците, но Кристиян Тело намери начин сам да пречупи отбраната им. Младият талант от школата на каталунците сам изработи гола за 3:2, като проби от дясното крило, влезе към центъра и с левия крак прониза горния десен ъгъл на Фернандес.

Мачът стана по-отворен. Пунал можеше да вкара четвърти гол за Осасуна, но страховитият му удар нацели гредата зад Валдес. После Тело опита копие на гола си, но вратарят успя да избие удара му.

В 81-ата минута съдията Хосе Луис Парадас Ромеро бе обграден от протестиращите играчи на Барселона. Меси центрира и Алексис засече в мрежата, но реферът маркира засада. Повторенията показаха, че чилиецът бе в абсолютно редовна позиция, но останаха съмнения, че Серхи Роберто е играл с топката преди тя да стигне до бившия играч на Удинезе.

До края Осасуна се барикадира пред вратата си и само чистеше напред. Барса обаче така и не може да изравни и загуби почти всички шансове да се бори с Реал Мадрид за титлата.

Барселона има 48 точки на втора позиция, лидер е Реал с 55 и мач по-малко. Осасуна събра 31 и се качи на седма позиция.

Класиране

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи