Сасуоло шокира Интер насред Милано с гол от дузпа в добавеното време (ВИДЕО+СНИМКИ)

Страхотни изяви на двамата вратари, много пропуски и попадение в 95-ата минута за 1:0

Сасуоло изненадващо победи като гост Интер с 1:0 в мач от XIX кръг на Серия "А".

Лидерите в италианското първенство отстъпиха за едва четвърти път през сезона, след като допуснаха гол от дузпа в 95-ата минута.

Иначе момчетата на Роберто Манчини имаха по-добрите възможности за гол и териториално преимущество в срещата, но многото пропуски и отлични спасявания ги лишиха от поне точка.

Още в четвъртата минута Мауро Икарди получи чудесен пас от Гари Медел, но не улучи вратата, а секунди след това технично изведе Адам Ляич, но и той стори същото от непосредствена близост.

Гостите отговориха с хубав удар на Никола Сансоне, но Самир Ханданович демонстрира класа и спаси. В 19-ата минута Нагатомо сложи топката на главата на Ляич, ала той отново пропусна, докато в 21-ата пак Ханданович трябваше да се намесва.

Последваха още два добри шанса за Сасуоло, но точно преди почивката Ляич трябваше да се разпише след отличен удар от средна дистанция. Вратарят на гостите обаче бе на своя пост.

Така почивката дойде при нулево реми, а след нея Интер заигра по-добре. Стражът на Сасуоло обаче показа невероятни качества и спаси последователно удари на Лячи и Икарди, а в 79-ата минута резервата Родриго Паласио направи непростим пропуск на празна врата.

Интер продължаваше с лека ръка да пропилява възможностите си, но в края бе наказан. В 94-ата минута игралият отлично бранител Миранда задържа съперник в пеналта и реферът отсъди дузпа, която Доменико Берарди превърна в гол.

Така гостите стигнаха до успеха и вече имат 31 точки в актива си, като изостават с 8 от лидера Интер. Наполи и Ювентус обаче ще имат шанс да изместят „нерадзурите” от върха, ако спечелят срещите си от кръга.