Оскфорд отстрани Суонзи от ФА Къп след обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Лебедите” поведоха с красив гол, но паднаха с 2:3

Третодивизионният Оксфорд Юнайтед отстрани елитния Суонзи от ФА Къп след домакински успех с 3:2 в третия кръг.

В състава на гостите имаше 10 промени спрямо последната им среща, но въпреки това те започнаха по-силно и Джонджо Шелви на два пъти бе близо до гола.

В 23-ата минута изключително красив такъв вкара съотборникът му Джеферсон Монтеро, но домакините изравниха точно преди почивката с попадение от дузпа, дело на Лиъм Серкомб (’45).

След паузата Кемар Рууф направи обрата пълен с плътен удар по диагонала в 49-ата минута, а в 59-ата отново той направи 3:1.

Гостите отговориха и Бафетимби Гомис върна един гол в 66-ата, но въпреки усилията им, не успяха да стигнат до равенството.

Така „лебедите” напуснаха най-стария клубен футболен турнир, а Оксфорд ще играе в четвъртия кръг на надпреварата.