Втора победа за Далмайер пред своя публика този уикенд

Германката Лаура Далмайер спечели масовия старт на 12,5 км за жени, валиден за световната купа по биатлон за жени, пред своя публика в германския град Руполдинг

Германката Лаура Далмайер спечели масовия старт на 12,5 км за жени, валиден за световната купа по биатлон за жени, пред своя публика в германския град Руполдинг. Победата е втора за Далмайер този уикенд след вчерашния успех в преследването и общо шеста в кариерата й. Германката демонстрира перфектна стрелба и финишира първа за време 33:17,7 минути. Втора в масовия старт остана французойката Мари Дорен Абер, която пропусна една мишена и финишира на 15,3 секунди след победителката.

Норвежката Тирил Екхоф зае третото място след фотофиниш с Ане Бескон от Франция. Двете завършиха на 21,9 след Далмайер, но фотофинишът пати норвежката в призовата тройка. "Перфектно състезание за мен. Без грешка в стрелбата и добро ски бягане. Чувствам се в топформа и чакам втората Световна купа, пак тук в Руполдинг пред своя публика следващата седмица", каза Далмайер.

Водачката за Световната купа Габриела Соукалова (Чехия) завърши седма с два пропуска на стрелбището и на близо 50 секунди след победителката. Соукалова остава начело в генералното класиране с 503 точки, следвана от Мари Дорен-Абер - 468 точки, Франциска Хилдебранд (Германия) - 423 точки, а след двете си победи този уикенд Далмайер излезе четвърта с 405 точки.