3. Локомотив (Москва) обърна Атлетик (Билбао) и се доближи до осминафиналите (видео)

Руският тим губеше с 0:1 от испанския си съперник, но се добра до успех с 2:1

Отборът на Локомотив (Москва) постигна много важна победа в борбата си за достигане до осминафиналите на Лига Европа, след като се наложи с 2:1 като домакин на Атлетик (Билбао) в първия сблъсък между двата отбора от 1/16-финалната фаза на турнира.

Двубоят се проведе на стадион „Локомотив”, а баските имаха преднина от едно попадение на почивката на срещата. През второто полувреме обаче, руският тим се активизира и успя да осъществи пълен обрат.

Локомотив достигна до 1/16-финалите на надпреварата, завършвайки на второто място в своята група, след като изпревари АЕК Атина и Щурм Грац, но остана зад Андерлехт. Атлетик Билбао пък финишира първи в групата си, след като завърши пред Залцбург, Пари Сен Жермен и Слован Братислава.

Двубоят започна активно за Атлетик и още преди да изтече първият четвърт час игра Сусаета можеше на два пъти да открие, но не успя да преодолее вратаря на домакините. Оскар и Йоренте също пропиляха добри възможности за гостите, а Тарасов и Глушаков се отчетоха с пропуски за Локомотив.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Икер Мунаин не остави шансове на Гийерме Маринато и забоде кълбото във вратата му, давайки аванс на Билбао от 1:0. До почивката руският тим не успя да изравни и авансът на испанците от едно попадение се запази.

В 60-ата минута обаче Локомотив получи правото да изпълни дузпа, след като бе извършено нарушение в наказателното поле на Атлетик срещу Фелипе Кайседо. С отговорността да изравни се нагърби Денис Глушаков и с точно изпълнение възстанови равенството.

В 71-ата минута пък пълният обрат в мача бе осъществен, след като Фелипе Кайседо отправи страхотен изстрел с левия крак, а топката влетя в мрежата на гостите. След 80-ата минута испанският тим се опита да достигне до равенството. Мунаин, Йоренте и Лопес обаче не успяха да вкарат за Атлетик и по този начин гостуващият тим записа поражение.