2. - Германия
  3. Виктория и Шалке оставиха развръзката за реванша (видео)

Виктория и Шалке оставиха развръзката за реванша (видео)

Двата тима завършиха наравно 1:1 в Чехия

Отборите на Виктория (Пилзен) и Шалке 04 завършиха наравно 1:1 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа, игран в Чехия.

Домакините откриха резулата в 22-ата минута чрез Владимир Дарида, но Клаас-Ян Хунтелаар изравни в 75-ата.

Двубоят в Пилзен протече при поделено надмощие. Началото бе за домакините, които, окрилени от ентусиазираната подкрепа на препълнените трибуни на „Струнчови Сади”, притиснаха своя съперник в неговата половина.

Немците отвърнаха с два удара на Хунтелаар, които обаче бяха отразен от Марек Чех.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Дарида се възползва по най-добрия начин от центриране на Павел Хорват отляво и със страхотно воле от дъгата на наказателното поле откри резултата.

Резултатът се запази до почивката тъй като и двата тима бяха изключително предпазливи да не получат гол.

В началото на втората част отново се откри шанс пред Хунтелаар, но и този път ударът му бе спасен от стража на домакините.

Постепенно отборът на Шалке намери своя ритъм и в 75-ата минута успя да изравни резултата. Този път холандският нападател на „миньорите” не сбърка. След удар на Джеферсон Фарфан, Чиприян Марика отклони топката към Хунтелаар който от 5-6 метра нямаше как да не вкара в опразнената врата.

Така двата отбора оставиха развръзката на сблъсъка помежду им за реванша в Гелзенкирхен след седмица.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)