Чикаго победи Торонто с първия хеттрик на Патрик Кейн през сезона

Вижте резултатите от всички мачове в НХЛ

Патрик Кейн вкара първия си хеттрик за сезона, а головете му се оказаха решаващи за успеха на Чикаго с 4:1 при гостуването на Торонто. Блекхоукс вече водят с две точки пред Далас, като имат 64, а Старс отстъпиха при визитата си на Анахайм с 2:4. Кейн, който асистира и за четвъртия гол, дело на Артеми Панарини, има общо 28 попадения от началото на първенството. За Торонто, които претърпяха четвърта поредна загуба, се разписа Морган Рийли.

Тампа Бей се наложи с 5:4 след продължение над Питсбърг като домакин и с 50 точки е на 3-о място в Атлантическата дивизия, докато Пингвините са чак 5-и в Метрополитен. Владислав

Наместников се развихри с три гола за Тампа бей, по едно попадение добавиха Валтери Филпула и Антон Стралман, а Стивън Стамкос добави три асистенции. Вратарят им Андрей Василевски спаси пък 36 удара. Наместников донесе успеха 2:11 минути след началото на допълнителното време, след като при бъркотия пред вратата от близо довкара шайбата. За гостите точни бяха Крис Летанг, Патрик Хорнквист, Тревър Дейли и Крис Куниц, а Евгений Малкин подаде две асистенции.

Анахайм се наложи с 4:2 над Далас, но победата ги остави още на 5-о място в Тихоокеанската дивизия и Патоците могат за момента да мечтаят единствено за уайлдкард за плейофите. Те си остават и най-слаборезултатния отБор в Лигата през сезона, като днес се отличи Якоб Силфверберг, който вкара един гол и подаде за още един. 31 секунди след гола на Силфверберг в първата третина се разписа и Сами Ватанен, а третото и четвъртото попадение също дойдоха в рамките на 33 секунди- в края на първата третина. Автори на головете бяха Хампус Линдхолм и Кори Пери.

Уинипег се наложи с 1:0 над Минесота като гост, а вратарят им Конър Хелебюк стана първият, който за целия сезон не е пускал гол от този противник. Блейк Уилър вкара ранен гол, който Джетс удържаха. Въпреки победата те са последни в Централната дивизия с 45 точки, а Минесота е 4-и пак там с 52 и на 5 точки изоставане от третото място.

Тази нощ се изиграха шест мача от програмата на редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада:

Анахайм Дъкс – Далас Старс 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)

Минесота Уайлд – Уинипег Джетс 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Тампа Бей Лайтнинг – Питсбърг Пингуинс 5:4 след прод. (1:1, 2:1, 1:2)

Бъфало Сейбърс – Бостън Бруинс 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Каролина Хърикейнс – Ванкувър Канъкс 2:3 след прод. (1:1, 1:0, 0:1)

Торонто Мейпъл Лийфс – Чикаго Блекхоукс 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)