Фърги: Ще продължа още две-три години, но играчите се страхуват

Фърги: Ще продължа още две-три години, но играчите се страхуват

Футболистите на Манчетсър Юнайтед искат да разберат колко дълго сър Алекс Фъргюсън ще остане на „Олд Трафорд” преди да се обвържат за по-дълъг период с клуба. Това разкри самият шотландски мениджър.

Футболистите на Манчетсър Юнайтед искат да разберат колко дълго сър Алекс Фъргюсън ще остане на „Олд Трафорд” преди да се обвържат за по-дълъг период с клуба. Това разкри самият шотландски мениджър.
 
Фъргюсън каза, че той възнамерява да води „червените дяволи” поне „още две или три години” преди да мисли за пенсия.
 
Той също така очаква да продължи работата си в клуба и след края на своята треньорска кариера, като вероятно ще участва в избора на своя наследник. Въпреки че Фърги отказва да посочи точна дата на своето оттегляне, той допуска, че очакванията за това може да повлияят на преговорите с играчите за нови договори.
 
„Те ще питат”, каза сър Алекс в интервю за „Radio 5 Live”. „Играчите или техните агенти питат изпълнителният директор и Дейвид (Гил) им отговаря, че аз не възнамерявам да се отказвам в този момент и следователно това не е въпрос, който стои на дневен ред, защото ние не знаем. Досега никога не сме обсъждали кой ще поеме отбора. Това е опасна игра. Нуждаем се от някого с опит в Юнайтед. Без съмнение.”
 
Според вестник „Дейли Телеграф” не може да се предположи дали Фъргюсън ще се оттегли в близко бъдеще. Той промени своето мнение през 2002 г., когато първоначално се канеше да отстъпи позицията и да заемем директорски пост. Сега той казва, че иска да напусне Юнайтед като шампион на Висшата лига.
 
„Никой не иска да си тръгне в момент, когато не си постигнал успех”, казва той. „Човек винаги иска да си тръгне с успех. Мисля, че за моята работа трябва жилавост. Благодарен съм за това. Ако здравето ми позволява, още две-три години няма да ме навредят.”
 

„Мисля, че ще имам участие в Юнайтед след като приключа. Ще знам, когато вече не се наслаждавам.”  

Цялото интервю със сър Алекс Фъргюсън може да чуете тук!

Шок в Ман Сити! Холанд аут за дълго

Голмайсторът на Манчестър Сити Ерлинг Холанд вероятно ще пропусне повечето мачове на Манчестър Сити до края на сезона.

Селта се издъни с 1:1 срещу Лас Палмас (ВИДЕО)

Селта не победи Лас Палмас и мачът от 29-ия кръг на Ла Лига завърши при реми 1:1 на „Балаидос“

Лацио изпусна Торино (ВИДЕО)

Двата отбора не излъчиха победител

Кошмарни новини за Сити и Халанд

Нападателят пропуска голяма част от остатъка на сезона

Предупредиха Байерн за Томас Мюлер

Ветеранът напуска Байерн през лятото

Двама защитници на Ман Юнайтед се завръщат в игра

Лени Йоро и Хари Магуайър са на линия за мача с Нотингам

Верона и Парма спукаха топката за 0:0 (ВИДЕО)

Отборите на Верона и Парма направиха нулево равенство в предпоследния мач от 30-ия кръг на италианската Серия А

Луис Енрике не иска да има голяма еуфория в ПСЖ

Старши треньорът на Пари Сен Жермен, Луис Енрике, предупреди своите футболисти да останат концентрирани

Даниел Леви: Не можем да правим компромис с финансовата стабилност на Тотнъм

Президентът на Тотнъм Даниел Леви заяви, че покупките на трансферния пазар трябва да бъде “устойчиво” и “умно”