2. Баскетбол
  3. Оклахома Сити с 11-та поредна домакинска победа в НБА

Оклахома Сити с 11-та поредна домакинска победа в НБА

Райън Уестбруук наниза 31 точки за "гръмотевиците"

Лидерът в Западната конференция Оклахома Сити Тандър продължи проблемите в състава на Бостън Селтикс, след като нанесе пета поредна загуба на тима тази нощ, побеждавайки го със 119:104 (35:25, 37:24, 22:31, 25:24) в своята зала "Чесапийк Енержди Арина".

"Гръмотевиците" се стовариха с всичка сила върху своя съперник в първите две части, като успяха да натрупат огромна преднина от 23 точки на полувремето. След това "келтите"се съвзеха в третата маст и съумяха донякъде да се върнат в мача, но домакините влязоха в ритъм в последната четвърт и не допуснаха обрат.

Райън Уестбруук бе най-резултатният играч в мача със своите 31 точки. Голяма роля за успеха на Оклахома изигра и крилото Кевин Дюрант със своите 28 точки, 9 борби и 6 асистенции.

Лидерите на Бостън в този мач пък бяха пол Пиърс с 23 точки и Кевън Гарнет с дабъл-дабъл от 23 точки и 13 борби. Още 21 точки добави и Рей Алън но и те не стигнаха на гостите да се спасят от поражението.

Минесота - Юта 100:98

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)