3. Дебютант ужили Манчестър Юнайтед в 87-ата минута, мощни освирквания срещу Ван Гаал огласиха "Олд Трафорд"

Червените дяволи допуснаха първа загуба за 2016 г. след 0:1 от Саутхемптън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Саутхемптън победи беззъб Манчестър Юнайтед с 1:0 и отново докара облаци над главата на Луис ван Гаал. Дебютантът в състава на „светците” Чарли Остин смълча „Олд Трафорд” в 87-ата минута на мача от 23-ия кръг и предизвика недоволни възгласи срещу холандския мениджър на Юнайтед.

„Червените дяволи” нямаха загуба през 2016 г. (5 мача, 3 победи и 2 равенства във всички турнири), но отново разочароваха с безидейната си игра, като бяха попарени три минути преди края.

Юнайтед нямаше положения през първото полувреме, а за цял мач отправиха само един точен удар, докато за Саутхемптън най-добрата ситуация се откри пред Садио Мане.

„Олд Трафорд бе видял едва три гола през първото полувреме в 11 мача от Премиърлийг този сезон – по-малко от всеки друг стадион.

Само 7:43 минути отнеха на Чарли Остин, след като стана от пейката, да отбележи в своя дебют.

Нападателят беше оставен напълно непокрит при статично положение в 87-ата минута, предизвикано от Аднан Янузай, и с глава отблизо прати под плонжа Де Хеа, като Джеймс Уорд-Праус сложи топката на главата на дебютиращия Остин.

Ориол Ромеу можеше да удвои секунди по-късно, но Де Хеа спаси.

Саутхемптън и Роналд Куман постигнаха трета поредна победа без допуснат гол, а мощни освирквания огласиха „Олд Трафорд” след последния съдийски сигнал.

Успехът на „светците” на терена на Манчестър Юнайтед е втори пореден, което се случва за първи път от 1969 г.

А шансовете на Юнайтед за топ 4 претърпяха сериозен удар. Освен това още един техен защитник се контузи. Матео Дармиан напусна терена на носилка след час игра. Извън строя са Ашли Йънг, Фил Джоунс, Антонио Валенсия, Люк Шоу, Маркос Рохо.

Юнайтед обаче трябва да се подобри и в защита, защото Уейн Рууни беше пълен анонимник днес, а Антъни Марсиал не успя да се справи с решителните действия на централните защитници на Саутхемптън Върджил ван Дайк, Хосе Фонте и Райън Бертранд.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни