3. Шансовете на Борусия (М) за спечелване на титлата намаляха още повече (видео)

Шансовете на Борусия (М) за спечелване на титлата намаляха още повече (видео)

Днес Борусия (Мьонхенгладбах) отстъпи с 0:1 като гост на Нюрнберг

Шансовете на Борусия (Мьонхенгладбах) за спечелване на титлата в Първа Бундеслига намаляха още повече, след като днес отборът записа поражение с 0:1 в гостуването си на Нюрнберг. Единственото попадение в срещата падна в заключителните минути на двубоя, но се оказа достатъчно, за да могат домакините от Нюрнберг да си тръгнат с трите точки.

Борусия владееше топката през по-голямата част от времето, но въпреки това така и не намери начин да преодолее противниковия страж. През първото полувреме Марко Ройс и Мике Ханке пропиляха добри голови ситуации за гостите, докато за Нюрнберг чисти положения не съумяха да оползотворят Маркус Фелнер, Тимъти Чандлър и Доминик Марох.

Второто полувреме бе изпълнено с повече ситуации пред двете врати. Хуан Аранго се отчете с пропуск за Борусия почти веднага след подновяването на играта, а Маркус Фелнер и Йенс Хегелер направиха пропуски за Нюрнберг в началните минути на втората част. Домакините създадоха повече положения през второто полувреме, а усилията им доведоха до резултат в 87-ата минута, когато Алберт Буняку не остави шансове на вратаря на Борусия, пращайки топката в мрежата му. Гостите не успяха да се доберат до изравнително попадение в оставащите минути до края и така записаха поражение.

След загубата Борусия (Мьонхенгладбах) е на 3-ото място в класирането и остава с 47 точки, като е на 7 зад лидера Борусия (Дортмунд). Нюрнберг пък е 9-ти с 31 пункта.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.