Новият нападател на ЦСКА Иван Боладо претърпя успешна операция в клиниката “Acibadem”, която се намира в Истанбул, съобщи официалният сайт на „армейците”.
Роденият в Испания юноша на Сарагоса пристигна на „Българска армия” миналата седмица и след само една тренировка започна като титуляр при визитата на Черноморец в Бургас, но игра само половин час при дебютира си, а след това бе заменен принудително.
Последвалите медицински изследвания потвърдиха най-големите страхове - скъсани коленни връзки и менискус, а сега той се възползва от услугите на турската клиника, с която „армейците“ наскоро подписаха договор за сътрудничество.
Медицинската интервенция в коляното на национала на Екваториална Гвинея премина без усложнения, но за съжаление срокът за възстановяването му е дълъг, научи Novsport.com от свои сигурни източници.
Боладо със сигурност е аут до края на сезона, но по наша информация става въпрос за период на рехабилитация от 7-8 месеца.
Това на практика означава, че новата придобивка на ЦСКА е под сериозен въпрос и за лятната подготовка на състава, тъй като в най-лошия случай той ще е напълно готов за игра чак през октомври.
Всички на „Българска армия” обаче се надяват, че Боладо, който най-вероятно ще продължи своето възстановяване в родината си Испания, ще е на линия по-скоро.
Иван Боладо под въпрос и за лятната подготовка на ЦСКА
