2. - Испания
  3. "Класически" Атлетико превзе "Инюню" (видео)

"Класически" Атлетико превзе "Инюню" (видео)

"Дюшекчиите" се разправиха с Бешикташ като гости

Отборът на Атлетико Мадрид се класира за четвъртфиналите на Лига Европа след като победи Бешикташ с категоричното 3:0 на „Инюню”. По този начин с общ резултат 6:1 „дюшекчиите” продължават в следващата фаза на турнира.

Гостите не оставиха съмнения, че са по-класният отбор и заслужават повече победата. Турците обаче се радваха на традиционната фанатична подкрепа на своите фенове, които бяха изпълнили до краен предел стадиона в Истанбул и го огласяваха мощно с песните си.

Атлетико откри резултата в 26-ата минута чрез Адриан, който получи подаване от Арда Тюран в наказателното поле и се разписа с хубав удар от малък ъгъл.

До почивката повече попадения нямаше, а играта бе равностойна.

Домакините започнаха ентусиазирано втората част, но така и не съумяха да създадат чисто голово положение. От своя страна испанците разиграваха търпеливо и чакаха своя шанс.

Гостите довършиха съперника в последните десет минути, когато паднаха цели два гола.

Първо в 84-ата минута Фалкао с глава удвои преднината на мадридчани, а в края на даденото от съдията продължение Едуардо Салвио оформи крайното 3:0 с удар по земя от малък ъгъл.

Така и трите испански отбора достигнали до тази фаза на Лига Европа продължават напред към четвъртфиналите.