Фрайбург запази живи надеждите си за оцеляване (видео)

Волфсбург изненада Нюрнберг

Фрайбург спечели с 3:1 гостуването си на Хамбургер от 26-ия кръг на Първа Бундеслига на Германия. Двубоят се проведе на „Нордбанк Арена”, а гостите спечелиха много важни три точки в борбата си за оцеляване в елита.

Домакините от Хамбургер започнаха по-активно двубоя, но постепенно Фрайбург изравни играта и в 20-ата минута успя да поведе в резултата, след като Йоханес Флюм нанесе изстрел с десния крак, а вратарят на Хамбургер – Ярослав Дробни, не успя да отрази и кълбото се оплете в мрежата му.

В следващите минути гостуващият тим бе по-активният на терена, а в 43-ата минута Фрайбург удвои аванса си. Автор на второто попадение за гостите бе Даниел Калигиури.

След почивката Хамбургер се опита да се върне в мача и създаде няколко интересни положения пред вратата на гостите. Фрайбург обаче също имаше своите шансове, а в 72-ата минута Седрик Макиади направи резултат 3:0 в полза на гостуващия тим, след като изстрелът му с десния крак се оплете в мрежата на домакините. Хамбургер все пак достигна до един гол, който падна в 75-ата минута и бе дело на Иво Иличевич. Домакините обаче не съумяха да се доберат до нови попадения и регистрираха поражение.

След загубата Хамбургер е 14-ото място с 27 точки. Фрайбург пък е на 16-ата позиция с 25 пункта.

В друг мач от 26-ия кръг Волфсбург спечели с 3:1 като гост на Нюрнберг. Домакините от Нюрнберг откриха резултата в 9-ата минута чрез Даниел Дидави, но Марио Мандзукич възстанови равенството в 15-ата, след като ударът му с глава от близко разстояние влетя във вратата на Нюрнберг.

Волфсбург поведе с 2:1 в 24-ата минута, когато точен бе Патрик Хелмес, а същият футболист оформи и крайното 3:1, като третият гол за гостуващия тим падна в 53-ата минута.

Така Волфсбург вече има 34 точки и е на 9-ото място в класирането на Първа Бундеслига. Нюрнберг е 10-ти с 31 пункта.

ОФИЦИАЛНО: Рос Баркли се завърна в Астън Вила

Английският халф подписа с бирмингамци след като игра там сезон под наем през 2020/21

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед обяви нов спортен директор

Дан Ашуърд ще е новият директор на "Олд Трафорд"