Гришо тръгна мощно в Акапулко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионът от 2014 година направи общо 4 пробива и победи Денис Кудла със 7-5, 6-1, чака го Доналд Йънг

Григор Димитров започна с убедителна победа над ATP 500 турнира в Акапулко, Мексико и надигра американеца Денис Кудла със 7-5, 6-1. Това бе първа победа за първата ракета на България в едва втория мач между двамата.

Шампионът от 2014 година в Акапулко загуби още първия си сервис гейм и губеше с 0-2, но успя да изравни бързо за 3-3, връщайки пробива. Григор изпусна да пробие в осмия гейм, когато ремито се запази – 4-4.  Григор сервираше стабилно и успя да пробие в последния възможен момент, за да затвори първия сет със 7-5, вместо да разчита на тайбрек.

Кудла сякаш загуби вяра след загубената първа част и във втората №7 в схемата го проби от третата възможност в четвъртия гейм за 3-1. Димитров затвърди пробива и окончателно нокаутира съперника с втори пробив в сета за 5-1, преди да затвори мача с 6-1.

Григор Димитров ще играе във втория кръг срещу друг американец – Доналд Йънг.

Гришо: Давам всичко от себе си, боря се максимално