Атлетико удари Реал на "Бернабеу" за историческия трети пореден път (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Дюшекчиите" отказаха "Белия балет" от титлата

Пред 79 436 зрители на „Сантяго Бернабеу” Атлетико (Мадрид) се превърна в първия отбор в историята с три поредни победи на стадиона на Реал (Мадрид) след 1:0. Единствения гол отбеляза Антоан Гризман в началото на второто полувреме на мача от 26-ия кръг на Примера дивисион.

С успеха си „дюшекчиите”, които са на второто място и вече нямат загуба в последните си шест мача с Реал, увеличиха разликата с градския съперник на 4 точки.

Освен това Атлетико намали разликата с лидера Барселона до 5 точки, но каталунците са с мач по-малко (утре приемат Севиля).

За първи път със Зинедин Зидан край тъчлинията Реал (Мадрид), който владееше топката в 67% от времето, не успя да вкара гол през първото полувреме на „Бернабеу” в Ла Лига.

Първото положение се откри пред Реал. Кроос изпълни страхотно свободен удар, но централният защитник прати с глава над напречната греда. После Роналдо принуди Облак да прави невероятно спасяване от свободен удар, но при добавката Бензема не улучи вратата.

Четири минути преди почивката дойде най-добрата възможност за Атлетико. Гризман намери пространство пред наказателното поле. Навас обаче брилянтно изби в корнер.

След подновяването на играта Реал имаше златен шанс да открие. Роналдо проби в наказателното поле, но ниският му шут премина покрай далечната греда.

Атлетико поведе в 53-ата минута. Антоан Гризман разигра с Филипе Луис в наказателното поле и с нисък удар намери близкия ъгъл за 1:0.

По този начин той сложи край на най-дългата си серия без гол за първенство този сезон от пет мача.

Саул пропусна да сложи точка на спора в 67-ата минута, като Навас спаси. В следващия момент и Облак се изяви при удар с глава на Роналдо.

В добавеното време Реал пропусна да изравни. Данило овладя супер пас на Хесе преди да потърси долния ъгъл, но шутът на крайния бранител излезе в аут.

"Първенството не е завършило. Имаме още доста мачове. Разбира се, че е тежко да загубиш дерби, което е срещу директен съперник за титлата, но не сме се предали, заяви след края на срещата голямата звезда на домакините Кристиано Роналдо.