Голдън Стейт би Оклахома след продължение и се класира за плейофите, Стеф Къри с нов рекорд (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от НБА

Отборът на Оклахома Сити Тъндър претърпя домакинско поражение от действащия шампион Голдън Стейт Уориърс със 118:121 след продължение.

Домакините спечелиха първата четвърт с десет точки разлика и поддържаха преднината през целия мач, но в самия край "воините" успяха да се доберат до продължение. В хода на допълнителните пет минути Оклахома Сити също имаха преимущество, но при резултат 118:115 не успяха да спечелят нито една точка повече.

Стеф Къри от тима на гостите завърши с 46 точки, а звездата на Тъндър Кевин Дюрант реализира 37 пункта и овладя 12 борби.

Къри пренаписа историята на НБА, след като счупи собствения си рекорд за най-много отбелязани тройки в рамките на един сезон, изравни върховото постижение на Дониъл Маршал и Коби Брайънт за реализирани тройки в рамките на един мач, а за капак на всичко наниза и победните три точки за своя тим от огромна дистанция. Освен това той направи 6 асистенции, а всичко това бе сторено за 37 минути игра, след като за близо 6 минути в третата четвърт звездата бе извън терена заради травма на глезена.

Последният кош в мача дойде от разстояние от повече от 11 метра, а с тези три точки Къри реализира своята тройка №12 в двубоя, изравнявайки Маршал и Брайънт. №30 от Уориърс реализира 12 стрелби от общо 16 опита от дистанция. Маршал се нуждаеше от 19 опита, за да вкара своите 12 тройки, а Брайънт стори товa с 18 стрелби от далечно разстояние.

През настоящия сезон Къри вече има 288 реализирани тройки, с което прати в историята собствения си рекорд, поставен през отминалия сезон 2014/2015 - 286 успешни стрелби от тази зона.

Така Голдън Стейт записа 53-та победа в 58 срещи и си осигури място в плейофите 24 мача преди края на редовния сезон.

Финикс Сънс се наложи у дома над Мемфис Гризлис със 111:106 и сложи край на серия от 13 поредни поражения. Украинецът Алексей Лен допринесе за успеха на "слънцата" с 22 точки и 16 борби.

Портланд Трейл Блейзърс спечели гостуването си на Чикаго Булс със 103:95. На домакините не им помогна трипъл-дабъл на Пау Гасол (22 точки, 16 борби и 14 асистенции), а Деймиън Лилард вкара 31 точки за гостите.

Сан Антонио Спърс също записа успех навън - 104:94 срещу Хюстън Рокетс. "Шпорите" имаха солидна преднина от 20 точки след първата половина от мача и след това позволиха на съперника си единствено да избегне пълен разгром у дома пред 18 500 зрители.

В други срещи от НБА Ню Орлиънс Пеликанс отстъпи пред Миннесота Тимбъруулвс със 110:112, тимът на Милуоки Бъкс бе надигран от Детройт Пистънс със 91:102, а Бостън Селтикс на свой терен надигра Маями Хийт със 101:89.

Ето и всички резултати:

Юта Джаз – Бруклин Нетс 96:98 точки (22:20, 21:28, 18:22, 35:28)

Финикс Сънс – Мемфис Гризлис 111:106 (25:18, 29:28, 32:30, 25:30)
Оклахома Сити Тъндър – Голдън Стейт Уориърс 118:121 след продължение (30:20, 27:26, 26:32, 20:25, 15:18)
Милуоки Бъкс – Детройт Пистънс 91:102 (24:34, 25:25, 24:21, 18:22)
Хюстън Рокетс – Сан Антонио Спърс 94:104 (11:26, 20:25, 26:25, 37:28)
Чикаго Булс – Портланд Трейл Блейзърс 95:103 (21:21, 20:30, 32:28, 22:24)
Ню Орлеанс Пеликанс – Минесота Тимбъруулвс 110:112 (26:25, 30:20, 30:31, 24:36)
Бостън Селтикс – Маями Хийт 101:89 (18:26, 28:23, 26:21, 29:19)

ОФИЦИАЛНО: Везенков е играч на Торонто Раптърс

Случи се: ЛА Лейкърс избра сина на ЛеБрон Джеймс в Драфт 2024

Брони Джеймс беше избран под номер 55 от "езерняците"

ИЗВЪНРЕДНО: Везенков отива в Торонто?