3. Барса се справи и със Севиля (ВИДЕО)

Барса се справи и със Севиля (ВИДЕО)

Каталунците вече имат осем точки аванс на върха

Барселона победи Севиля с 2:1 в двубой от 26-и кръг на Примера дивисион и така има аванс от осем точки на върха в шампионата. Момчетата на Луис Енрике вече са без загуба в 34 срещи.

Любопитното е, че тъкмо Севиля е последният отбор побеждавал каталунците за първенство - това се случи през октомври.

В самото начало Клаудио Браво направи добо спасяване, а в 13-ата минута Барса създаде първата си реална ситуация за гол. Тогава първо Коке прати топката към гредата на собствената си врата, а след него и Суарес разстресе напречната.

Иначе двубоят не започна добре за домакините. В 20-ата минута Витоло откри за Севиля след центриране на Тремулинас.

Десет по-късно Барса възстанови равенството с чудесно изпълнение на Лео Меси от свободен удар. Интересното е, че аржентинецът вече има 25 гола срещу Севиля.

През второто полувреме отново Луис Суарес бе в основата на втория гол. След корнер той отклони към Пике, който на празна врата реализира за 2:1.

Вратарят на Барса Клаудио Браво спаси победата като успя да направи чудесно спасяване с крак след удар на Кевин Гамейро.

До края Бускетс от Барса и Стивън Н`Зонзи от Севиля не успяха да реализират от удобни ситуации.

Така Севиля остава без победа като гост през сезона. В следващия кръг на Барса, който вече е с осем поредни победи като домакин, предстои да гостува на Райо Валекано.

От своя страна Лео Меси пък вече има 33 гола от началото на сезона 17 асистенции.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи