Дерменджиев: През второто полувреме се пазехме и пестихме сили

Не трябва така да се спира да се играе, но два гола са достатъчни, сподели треньорът на шампионите

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев призна, че играчите му са пестили сили и едва ли не са спрели да играят през втората част при успеха с 2:0 над Локо (Пд) в Разград. Така шампионите вгорчиха дебюта на новия треньор на Локомотив Илиан Илиев.

„Няма лек мач, но когато има треньорска смяна футболистите са много по-мотивирани и искат да се докажат. Много добро първо полувреме, контролирахме играта и поведохме с два гола. Втората част от мача протече доста неравномерно за нас, защото футболистите започват да се пазят, резултатът е достатъчно добър, Локомотив не играха уикенда и играчите почват вече да мислят за следващия мач. Два гола са достатъчно, естествено не трябва да се спира и трябва да се продължи да се играе. Но тази неравномерност трябва да я коментираме и да я говорим. Но име едно такова оправдание, че започват да пестят сили малко”, сподели Дерменджиев след успеха пред „Диема Спорт”.

Той обаче не вижда лицето на Лудогорец, което му се иска.

„Още не. Някъде след 6-ия, 7-ия мач Лудогорец ще бъде по-различен. Искате да кажете, че може да има подценяване? Не. Видяхте разиграването и контрола върху топката”.

Дерменджиев не отрече, че Внадерсон нарочно си е изкарал червен картон, за да изтърпи наказание през уикенда при гостуването на Пирин. „Негово решение”, каза само наставникът на шампиона и погледна напред към мача в Благоевград:

„Няма лесен мач. Аз съм доволен, че всички отбори се стараят да играя футбол, което ще вдигне нивото на българския футбол. В Благоевград са един мотивиран отбор, който иска да вземе точки от всеки”.

Официално: Локомотив (Пловдив) привлече Данило Полонский от Пирин