3. Спорна дузпа спаси Литекс от загуба срещу 10 от Миньор (видео)

Спорна дузпа спаси Литекс от загуба срещу 10 от Миньор (видео)

Съдийството в Ловеч вбеси Стойчо Стоев

Гол от спорна дузпа на Светослав Тодоров в 93-ата минута спаси Литекс от загуба срещу Миньор (Перник) в Ловеч. Шампионите се добраха до точката, след като изоставаха с 0:2 до 56-ата минута. Но получиха предимство от червен картон на Илиян Илиев, който си го изпроси глупаво, и съумяха да стигнат до изравняване.

Стойчев и Брахими дадоха комфортен аванс на Миньор с голове в 26-ата и 56-ата минути. Илиян Илиев бе изгонен в 63-ата минута. След фрапантен пропуск на резервата Камен Хаджиев домакините върнаха едно попадение чрез Никасио в 84-ата минута, а с изтичането на редовното време Светослав Тодоров се строполи в наказателното поле и реферът даде дузпа, която бе реализирана от нападателя.

Точката изкачи Литекс на 3-ото място в класирането, но ловчанлии пропуснаха възможността, дори временно да доближат ЦСКА на 4 точки. Това е второ равенство на Христо Стоичков, откакто Камата е начело на отбора след ремито с Берое. Оранжевите са с актив от 48 точки, колкото има и Лудогорец, но разградчани приемат Ботев (Враца) по-късно днес. Миньор си остана 9-и с 28 точки.

Литекс почна по-активно, но Миньор затваряше подстъпите към своята врата. Домакините си служеха с центрирания към Никасио, но той бе добре пазен и не успя нито веднъж да застраши вратата на Чворович. Това направиха Галин Иванов и Момчил Цветанов, но ударите с глава на двамата не намериха целта.

Миньор успя да открие резултата в 26-ата минута след отлична комбинация между Милен Василев и Ванче Траянов, който беше под въпрос преди срещата. Василев изпълни свободен удар, но подаде късо към Траянов, който му върна на левия фланг. Последва центриране на крилото в наказателното поле, където включилият се защитник Борислав Стойчев засече точно в мрежата на Чворович с глава за 1:0.

Инертните действия на домакините до почивката не доведоха до нищо по-опасно от един удар на Янев в 41-ата минута, който рикошира у Сабри и излезе в корнер.

Точно след подновяването на играта грешка на Пиргов можеше да удвои аванса на перничани. Страхил Попов върна към вратаря, който не успя да улови топката. Милен Василев обаче не успя да се възползва и Пиргов хвана.

В 56-ата минута обаче нямаше пропуск. Солова акция на Фарес Брахими през центъра на защитата и прехвърлящ удар над Пиргов даде втори гол за Миньор. Брахими беше гласен да бъде заменен, но преди треньорът Стойчо Стоев да го извади алжирецът се прояви с фантастичен пробив и попадение.

В 62-ата минута Литекс имаше отлична възможност да намали изоставането си, но Никасио не успя да засече в опразнената от Чворович врата.

В следващата минута Илиян Илиев от Миньор получи втори жълт картон за глупава постъпка и остави своите с човек по-малко за около половин час.

В миг на отчаяние Литекс се чудеше какво да направи освен да опитва с далечни удари да си върне шансовете дори за точка. Илия Миланов и Никасио пропуснаха добри възможности преди и Камен Хаджиев да се прояви с такъв. Бибишков проби отдясно при контраатака на Миньор, центрира прострелно във вратарското поле, където нахлулият Хаджиев засече кълбото от движение, но го прати над вратата. Това стана в 83-ата минута.

В следващата атака Литекс върна един гол. Никасио намали резултата, след като засече с глава центриране на Страхил Попов и реализира.

Въпреки че беше с човек повече, Литекс не намираше път към вратата на Миньор. Ловчанлии продължиха да обстрелват вратата на Чворович, но безуспешно, докато Христо Янев правеше крайно неточни центрирания. В 90-ата минута домакините получиха право да изпълнят спорна дузпа, след като резервата Светльо Тодоров се свлече в наказателното поле. Той бе изведен и падна след влизане на резервата Венци Иванов, който се бе появил като резерва минута по-рано, и съдията Стоян Денев от Търново посочи бялата точка. Нападателят Тодоров изпълни точно за крайното 2:2.

Класиране

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо