3. Илиан Илиев: Реален резултат

Илиан Илиев: Реален резултат

Като мъжество и себераздаване момчетата дадоха най-доброто от себе си, но в дефанзивен план има какво да подобряваме

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Илиан Илиев, който записа първа точка начело на тима след 1:1 с Левски, коментира мача, обстановката на „Лаута” и българския футбол.

Оценката му за двубоя
Оценката е такава, че с оглед показаното от двата отбора през първото и второто полувреме резултатът е реален, колкото и голямо желание да имахме да победим. Изиграхме тактически едно добро първо полувреме. Второто полувреме не започнахме добре, не знам по каква причина, дадохме инициативата на Левски. След изравняването Левкси имаше инициативата. Последните 15 минути ние опитахме да вкарахме втори гол, не се получи. Откъм желание е голямо, но в дефанзивен план има какво да подобрим, освобождавахме зони. Теренът не е добър, което възпрепятства и двата отбора да завършат своите положения.

Какво трябва да подобряват?
Не сме играли чак на контри, тъй като, който загубеше топката, се прибираше. Трябваше да се търси топката на скорост, особено нашите флангови искаха да я получат на крак. Можехме да развием добре атаките. Като мъжество и себераздаване момчетата дадоха най-доброто от себе си, но в дефанзивен план има какво да подобряваме.

Колко време му трябва, за да развие идеите си?
Нямаме стратегии, ние сме заедно, продължаваме с Христо Колев и целия щаб. Искам повече притежание на топката, дойде самочувствието след гола ни, после Камбуров имаше положение, може да е имало дузпа. Второто полувреме ни отне от самочувствието  и станаха някои технически грешки.

Как усеща българския футбол как е бил посрещнат?
Бях добре посрещнат тук, публиката е толерантна. Нормално си е нашето първенство. Има си недостатъци, важното е хората да идват на стадиона.

За новия генерален мениджър Георги Карушев
Нямаме проблеми, тези неща ще си ги изкоментираме. Един от тях може би ще отговаря за спортно-техническата дейност.

За контузиите
Не стана голям спектакъл, имахме проблеми с болежки, но Гъргоров и Ванчо изкараха мача до края, което говори добре за тях.

Имаше ли дузпи за Локо?
Както и да съм ги видял, ако тръгна да коментирам съдийството, няма да е много добре за мен. Журналистите трябва да коментират. Минало е и ако стане 2:0, мачът тръгва в друга посока, но трябва да свикнем с тези неща. Някой път може да се случи и на нас. Не казвам, че са дузпи, просто не видях добре ситуациите. Дали е повлиял, дали не, ние трябва да си гледаме нашата работа.