Алексис Санчес измъкна 10-те „артилеристи” за 2:2 в дербито с Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал се докопа до точката след пълен обрат за Тотнъм за три минути, Коклен бе изгонен

Алексис Санчес донесе точка  на Арсенал за 2:2 в много важното гостуване на градския съперник Тотнъм в пряка битка за челните места, която даде старт на 29-ия кръг във Висшата лига.

Тотнъм натискаше в началните минути и Ламела не успя да засече центриране на Дани Роуз. „Топчиите” бяха надигравани преди почивката, но въпреки това успяха да завършат частта с аванс.

Отборът на Венгер се възползва от грешка  на „шпорите” в защита и Аарън Рамзи прониза Уго Лорис красиво с петичка с гръб към вратата след пас на Ектор Белерин в 39-ата минута.

Само 10 минути след почивката Франсес Коклен бе изгонен с втори жълт картон и остави Арсенал с 10 души.

Тотнъм материализира числения си превес и само пет минути по-късно Тоби Алдервайрелд изравни след центриране на Ерик Ламела.

Още две минути след това и Хари Кейн обърна мача на 180 градуса с втори гол за 2:1, фалцирайки в мрежата след подаване на Деле Али.

Все пак дори с човек по-малко Арсенал намери сили да се добере до точка и Алексис Санчес изравни след още една асистенция на Белерин в 76-ата минута.

Тотнъм е втори с 55 точки изпусна шанса да изравни лидера Лестър (57), който довечера гостува на Уотфорд. Арсенал е трети с 52 точки и е без победа в първенството в три поредни кръга.