Възможно ли е чудото? Марез изстреля Лестър с 5 точки аванс на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Раниери надлъга Уотфорд с тактически ход на почивката, а Марез вкара победния гол за 1:0

Лестър се откъсна с 5 точки аванс на върха във Висшата лига след тактическо надлъгване при успеха с 1:0 над друг новак Уотфорд в 29-ия кръг. Рияд Марез вкара победния гол на „Викъридж роуд” и „лисиците” са само на 9 мача от наглед немислимата преди началото на сезона титла в най-богатото първенство на планетата.

Лестър води с 60 точки пред втория Тотнъм с 55, Арсенал е трети с 52, Манчестър Сити има 50. Уотфорд остана 13-и с 37.

В Лондон през първата част „стършелите” повече владееха топката, но отново си личаха проблемите им в атакуващата фаза от играта. Лестър спокойно се бранеше и спокойно изчакваше шансовете си.

Варди опита нестандартен прехвърлящ удар в 14-ата минута, но не успя да изненада Еурелио Гомеш. „Лисиците” добре изтеглиха домакините в своята половина и ги хванаха на бърза атака в 24-ата минута, но Джейми Варди не успя да засече подканящото центриране на Рияд Марез от аутлинията отдясно.

Одион Игало намери Трой Дийни, чийто удар бе насочен право в Каспер Шмайхел пред другата врата.

Клаудио Раниери реши, че това русло на мача не го устройва и направи две промени на почивката. Италианецът пусна Анди Кинг и Джефри Шлуп на местата на Марк Олбрайтън и Шинджи Оказаки, като по този начин „лисиците” разполагаха с петима в средата на терена и овладяха трайно контрола върху играта.

Гостите търпеливо дебнеха за пролука и стигнаха до гола след магическо отиграване на Рияд Марез. Алжирската звезда получи на границата на наказателното поле и с левия крак ювелирно оплете в горния ляв ъгъл за 1:0 с 15-ия си гол за сезона във Висшата лига.

Капитанът Уес Морган пропусна да удвои след ниско центриране на Варди, а Амрабат накара Шмайхел да избива.

Най-сериозното положение за Уотфорд след почивката бе безобиден удар на Игало с глава от няколко метра, който бе насочен право в ръцете на Шмайхел.

Героят Марез сякаш получи леко разтежение и бе сменен от Даниел Амарти в 85-ата минута, но до края момчетата на Раниери ограничиха заплахите пред своята врата и се поздравиха с успеха, който им дава реални и големи шансове за титлата.