Хамбургер подхлъзна "Старата дама" (ВИДЕО)

Майнц не можа да бие новака Дармщад

Хамбургер сложи край на серията от три мача без успех и надви третия Херта с 2:0 у дома в последната среща от 25-ия кръг на Бундеслигата.

През първата част в Хамбург двамата вратари Адлер и Ярщайн направиха по едно впечатляващо спасяване и запазиха двете нули.

Люис Холтби центрира отляво в 58-ата минута, топката беше избита лошо на крака на Николай Мюлер на границата на наказателното поле и той прецизно прати в долния десен ъгъл – 1:0.

Четвърт час преди края пак Холтби поде атака отляво и пусна за Аарън Хънт, който върна на Холтби, последва пас през центъра за Николай Мюлер, който не сгреши за 2:0.

Хамбургер е 10-и с 31 точки, „Старата дама” лети високо на трето място с 42 точки.

По-рано през деня Майнц не можа да бие у дома новака Дармщад за 0:0.

Отборът на Тодор Неделев надви поред Байер Леверузен и Байерн Мюнхен насред „Алианц Арена”, но днес остана с 10 души в 37-ата минута след червен картон на Донати и се задоволи с 0:0.